Sex, drogy, rock'n'roll a mléko. Takové je motto francouzské skupiny Les Touffes Kretiennes, ve které se sešli členové nejslavnějších kapel země galského kohouta.

„Les Touffes Kretiennes nedávno absolvovali tři vydařená turné, po nichž zavítají opět do České republiky, kde vystoupí právě na Flédě, v plzeňském Divadle Pod lampou a na závěr v pražské Rock Café. Na Flédu se vrací po roce, a to opět u příležitosti Skaparády,“ uvedl Tomáš Ondráček z Flédy. Les Touffes Kretiennes oplývá pověstí kapely balancující na pomezí stylů balkánské dechovky, punku a živým karibským ska, ochotné zahrát při jakékoliv příležitosti, klasickými koncerty počínaje a svatbami, křtinami či fetišistickými večírky konče.

Tato francouzská skupina se může pochlubit opravdu vybraným repertoárem. „Vedle vlastních skladeb hrají také svérázné coververze známých hitů od kapel jako jsou například The Clas nebo Kinks,“ přiblížil hudební tvorbu kapely Ondráček. Dodal, že hudební pojetí Les Touffes Kretiennes má společné rysy například s věhlasnými finskými Leningrad Cowboys.

Své první album natočila kapela v roce 2006 pod dohledem producenta Le Chinois, který spolupracoval i s Mano Negra nebo Les Négresses Vertes. Sestavu Les Touffes Kretiennes tvoří členové známých francouzských kapel jako jsou Les Hurlements d'Leo, Les Fils de Truhlu, Ouiches Lorenes, Des Chevals nebo Babylon Circus.

Středeční koncert Les Touffes Kretiennes v klubu Fléda začíná v osm hodin večer, vstupné je sto osmdesát korun, v předprodeji o třicet méně.