Za léto si diváci vyberou z pětašedesáti filmů. „Mohou se těšit třeba na hudební snímek Jailhouse Rock s Elvisem Presleym v hlavní roli nebo na absolutní filmovou klasiku Rebel bez příčiny s Jamesem Deanem a Natalie Wood,“ uvedla Monika Šimková ze spolku Noční motýl, který se stará o dramaturgii a promítání.

Každé pondělí lidé uvidí dokument, čtvrteční večery jsou věnované německy mluveným filmům, které se nedostaly do kin. „Díky spolupráci s Goethe institutem, který zajišťuje právě nedistribuční filmy, je náš program specifický,“ dodala Hana Šmerková ze stejné organizace. Asi čtvrtinu programu tvoří severské filmy.

Na taneční večerech ve stylu jazzového swingu si lidé zatančí pod plátnem, na kterém poběží němé filmy. „Úplnou novinkou jsou rock'n'rollové večery zakončené tematickým snímkem,“ doplnila Šmerková.

Pod letní oblohu vyrazí i Adéla Bočková z Brna. „Určitě zajdu na některý z filmů, které jsem loni nestihla. Alespoň budu mít příležitost doplnit si znalosti,“ řekla.

Zájemci o film mohou přijít za každého počasí, v červnu a červenci a půl desáté, v srpnu už od devíti večer.

Vstupné na běžné projekce bude sto korun, za německy mluvené filmy a taneční večery zaplatí návštěvníci polovinu. Zahajovací večer a srpnová tradiční akce s názvem Otevřená radnice, spojená s prohlídkami radnice a projekcí Stoletého staříka, který vyskočil z okna a zmizel, budou zdarma. „Přestože do poslední chvíle nebylo jasné, jestli kvůli opatřením spojenými s koronavirem přivítáme takové množství diváků, kino bude se vším všudy,“ slíbil starosta Brna-středu Vojtěch Mencl.