Právě se skladbou Půlnoční, kterou v roce 2011 natočil se skupinou Umakart, zažil Neckář svůj comeback na hudební scénu po tom, co v roce 2002 jeho kariéru i život vážně ohrozila mrtvice. „Nekonvenční podání písní, lehkost i jistá hravost a nadhled, to je to, díky čemu se stal Neckář nezapomenutelným. Jeho klasické hity neztrácejí svou působivost ani po letech," uvedla zpěvákova promotérka Karla Sluková.

Na asi dvouhodinovém koncertu zazní kolem dvaceti písní. „Mezi nimi nejznámější Ša-la-la-la-li, Miluju a maluju a Čaroděj dobroděj," přiblížila za pořádající agenturu Brnokoncert Kateřina Červinková.

V prodeji je podle Červinkové zhruba posledních padesát lístků, které si lidé můžou koupit na místě. Jejich cena se pohybuje od 459 korun. Na koncertu Neckáře doprovodí skupina Bacily, se kterou vystupuje od sedmdesátých let, a kterou řídí jeho bratr Jan Neckář.

Vystoupení oživí také smyčcový kvartet a chlapecký sbor Pueri gaudentes ze Základní umělecké školy v Praze 7. Osmdesátičlenný sbor získal vysoká ocenění na různých mezinárodních festivalech v belgickém Neerpeltu a italské Gorizii a reprezentoval na festivalu Pražské jaro. Pravidelně účinkuje ve Státní opeře v Praze. Ve své historii, která sahá do roku 1990, navštívil řadu českých a evropských měst, ale také Japonsko.

Neckář, který se narodil 23. října 1943 v Praze, byl v letech 1968 až 1970 společně s Martou Kubišovou a Helenou Vondráčkovou členem pěvecké skupiny Golden Kids.

Jako herec se proslavil především rolí ve filmu Jiřího Menzela Ostře sledované vlaky na motivy stejnojmenné novely Bohumila Hrabala. Hlavní role hrál ale i ve filmech Skřivánci na niti a pohádce Šíleně smutná princezna. Nazpíval písně k filmům Jan básníci přicházejí o iluze, Jak utopit doktora Mráčka nebo Páni kluci.

Jeho koncertem ale program brněnského Sono centra pro letošní rok nekončí. „Do konce roku nás ještě čeká koncert kapely Chinaski, který je ovšem vyprodaný. Dále pořádáme třeba silvestrovskou párty ve swingovém duchu," přiblížil mluvčí Sono centra Adam Pitrocha.

Václav Neckář
Koncert: Václav Neckář a skupina Bacily
Místo konání: Sono centrum Brno, Veveří 113
Datum: 21. prosinec 2016
Čas: Od 19.30 až do 21.30
Vstupné: od 459 Kč, lze koupit na místě před začátkem