V amfiteátru se ku příležitosti letošního ročníku Roklefestu lidé sešli už v pátek, kdy bylo počasí k festivalu přívětivější. I v sobotu a za deštivého počasí je ale v parku živo. Parkem se prohánějí rytíři svádějící hrané souboje na život a na smrt i děti na koních. Menší z návštěvníků si zkouší také práci s modelínou, nebo kladívkem. „Chtěla bych do železa nakreslit kytičku,“ vysvětluje holčička, zatímco s asistencí zkušeného řemeslníka vyrývá do kovového plátu obrazec.

Děti se dočkají také pohádky. „Pojď mi prozradit, proč nám tu Šípková Růženka tak spí,“ vyzývá malého diváka vyprávěčka. Její příběh má nakonec dobrý konec a loutka princezny spolu s královstvím procitá.

Podvečer patří hudebním vystoupením. „Kvůli počasí jsme museli upravit program a zrušit večerní promítání v amfiteátru. Máme tu ale takovou raritu, a tou je vystoupení studentské kapely, s kterými na bicí zahraje starosta,“ svěřuje se pořadatel Roklefestu Jan Kukučka.

Starosta Martin Maleček nakonec za bicí skutečně usedá, doprovázen potleskem a kytarovými tóny svých spoluhráčů. Zrušené večerní promítání, které mělo vystoupení následovat nahrazuje street party. Namísto filmu Bohemian Rhapsody, který se měl původně na stříbrném plátně letního kina objevit, se tak v Čertově rokli vzduchem nesou alespoň slavné písně skupiny Queen hrané z reproduktorů.