Na rok 2017 současně Diana Krall chystá nové album. „Co nás na novém albu čeká, zatím nevíme, ale vzhledem k její neustále hledající povaze a dosavadním výsledkům se jistě máme na co těšit. V Brně se Diana Krall představí s jazzovým kvartetem, s nímž již mnohokrát dokázala vykouzlit intimní atmosféru i ve sportovní hale," uvedl umělecký ředitel festivalu JazzFestBrno Vilém Spilka.

DRFG Arena je podle něj prostorem poměrně komorním. „Nabízí velmi solidní akustiku pro tento typ koncertu," dodal Spilka s tím, že zprávy ze zákulisí naznačují, že nová deska bude pro zpěvačku návratem ke kořenům.

„Ať už tomu tak bude, či nikoliv, nemusíme mít nejmenší pochybnosti o tom, že nám tato zkušená umělkyně připraví v Brně nezapomenutelný večer," dodává Spilka.

Diana Krall vystoupí 20. září 2017 v brněnské DRFG Areně (hala Rondo) u příležitosti přehlídky JazzFestBrno 2017.
Vstupenky stojí od 790 Kč.

Vstupenky na koncert v ceně od 790 Kč jsou již v prodeji. „Koupit je zájemci mohou na webových stránkách www.nejkoncerty.cz, v prodejní síti Ticketportal i v běžných kamenných předprodejích," upřesnil mluvčí festivalu Radek Babička.

PŘEDZVĚST VELKÉHO

V minulosti již Krall koncertovala v Praze, naposledy v prosinci 2004 a také v létě roku 2012. „Už v počátcích své kariéry našla početné publikum v Evropě, Česko nevyjímaje. Některým možná uvízlo v paměti pár úžasných vystoupení z té doby v pražském Lucerna Music Baru, kde hrála v akustickém triu s kontrabasistou Christianem McBridem a kytaristou Russellem Malonem. Už tehdy byla ve vzduchu předzvěst něčeho velkého," zavzpomínal Spilka.

Diana Krall získala hudební vzdělání v době, když vyrůstala v kanadském Nanaimo v provincii British Columbia, známé spíše svojí přírodou. Lekce klasického klavíru navštěvovala od čtyř let. Na střední škole se přihlásila do jazzové kapely a doma se ráda probírala deskami svého otce. „Myslím, že táta měl každou nahrávku, kterou kdy nahrál Fats Waller, a já jsem se je snažila všechny naučit," potvrdila Krall. Poctivý muzikantský přístup jí umožnil bleskový vstup na scénu a postupně jí vydobyl respekt mezi spoluhráči.

Vystoupení Diany Krall je čtvrtým v pořadí, který pořadatelé brněnského JazzFestu na příští rok oznámili. „V hlavní jarní části festivalového programu se v Brně představí klavírní virtuos a dvaadvacetinásobný držitel Grammy Chick Corea s triem, v němž mu sekundují basový mistr triové disciplíny Eddie Gomez a nejvyhledávanější současný jazzový bubeník Brian Blade, latinskoamerický projekt s africkým rukopisem v podání Richard Bona Mandekan Cubano," připomněl umělecký ředitel festivalu Spilka.