Již dříve organizátoři oznámili koncerty Dianne Reeves, Johna McLaughlina, Branforda Marsalise, Billyho Cobhama a už téměř vyprodaný koncert britského tria GoGo Penguin.

Nyní přichází s dalšími lákavými jmény. Do Brna zavítá jeden z nejvlivnějších basistů historie a trojnásobný držitel Grammy Stanley Clarke. Dále rogresivní trumpetisté z nastupující generace Theo Croker, Avishai Cohen a Peter Evans, jejich vrstevník, kytarista Julian Lage nebo jihoafrická zpěvačka Melanie Scholtz.

„Každý rok se snažíme jazz představit jako živoucí a rozmanitý žánr. Jako žánr, který nežije z minulosti, ale naopak neustále zpracovává nové vlivy a podněty, a také jako životní postoj, který propojuje generace i kultury. Troufnu si tvrdit, že i v letošním programu se tento náš cíl zřetelně odráží,“ říká umělecký ředitel festivalu JazzFest Vilém Spilka.

Festival také vzdá poctu legendám české scény Contrabandu Milana Svobody a Luboši Andrštovi, k jehož Blues Bandu se připojí i zpěvák Peter Lipa. Nebudou chybět ani osobnosti současného českého jazzu jako basista Jaromír Honzák, trumpetistka Štěpánka Balcarová nebo klavírista Michal Nejtek.

JazzFest Brno
* od 13. března do 30. dubna
* Sono Centrum, Divadlo Husa na provázku, Divadla na Orlí, klubu Alterna a Janáčkovo divadlo, Brno
* Interpreti: Dianne Reeves, John McLaughlin, Branford Marsalis, Billy Cobham, GoGo Penguin, Stanley Clarke, Theo Croker, Avishai Cohen, Peter Evans, Julian Lage, Melanie Scholtz a Brian Charett, Peter Korman Quinte, Kasia Pietrzko Trio a další.