V sobotu večer se potkají mnozí bývalí studenti školy. Večerního setkání se zúčastní například Jiří Pecha, Hana Holišová, Oldřich Navrátil nebo Josef Polášek.

Výročí školy se nebude slavit jen v divadlech. Mladí herci vyjdou do ulic. Představení Leošovy stopy předvedou v sobotu ve tři hodiny odpoledne studenti divadelní fakulty, k nim se přidají kolegové z hudební fakulty i skupina neslyšících mladých herců.

Průvod vyjde od Janáčkova domu ve Smetanově ulici. „Pouličním divadlem chceme školu prezentovat. Sobotní oslavy vyvrcholí setkáním absolventů, divadlo je totiž jedna velká rodina,“ řekl děkan divadelní fakulty Petr Francán.

Škola chce programem zaujmout, představení v ulicích má přilákat nové diváky. „O Janáčkově akademii moc nevím. Na představení venku se ale půjdu podívat, vypadá to zajímavě,“ řekla Zuzana Wunchová z Kuřimi.

Zájemci se v tento den mohou podívat také do prostorů školy a jejích divadel. „V pravé poledne začnou ve škole komentované prohlídky. Budou se odehrávat nejen v budovách divadelní a hudební fakulty, ale také v prostorách obou našich divadelních domů, tedy Studia Marta a Divadla na Orlí,“ upozornil Francán. Zájemci o tyto speciální prohlídky se musí přihlásit na setkani70@jamu.cz.

JOLANA HALALOVÁ