Brněnské představení doprovodí živá hudba v podání Českého národního symfonického orchestru. „Royal Russian Ballet je symbolem prestiže ruské baletní školy, která je považována za nejlepší na světě. Stojí za tím dlouhá tradice výuky klasických ruských choreografií a píle těch nejlepších tanečníků pod vedením uměleckého šéfa souboru Anatolije Kazatského," říká promotér akce Martin Zvoníček.

Umělecký ředitel a producent souboru Kazatskij k tomu dodává: „Chceme dělat čest ruské baletní škole, všichni tanečníci na sobě tvrdě pracují."

Balet Romeo a Julie vznikl na motivy divadelní hry Williama Shakespeara a je nejznámějším baletem jednoho z největších ruských skladatelů počátku 20. století – Sergeje Prokofjeva. „Ve své době byla Prokofjevova hudba a jeho pojetí baletu revolucí, představitelé velkých ruských divadel s uvedením Romea a Julie váhali. Nakonec donutili Prokofjeva k dopsání šťastného konce, ale ani to nestačilo a divadla od uvedení baletu ustoupila. Díky nesmírné odvaze a především talentu českého choreografa Ivo Váni Psoty se světová premiéra Prokof-jevova baletu Romeo a Julie odehrála 30. prosince 1938 v Brně," uvádí Zvoníček.

Ruský královský balet již vystoupil v Praze, po čtvrtečním večeru v Brně soubor zavítá do Ostravy. Lístky stojí od 750 korun, začátek je v 19.00 hodin.