Pro mladého hlavního hrdinu Adama jsou v životě dvě důležitá témata, jeho taneční kariéra a ztráta panictví. Situace se mění v momentě, kdy jeho otec přijde s nečekaným odhalením a obrátí tak život celé rodiny naruby. Změna okolností odstartuje celý řetězec nečekaných událostí, se kterými si musí postavy poradit.

Milan Kundera.
Milan Kundera se vrací do Brna. A veze s sebou literární poklad

Za scénářem celé série stojí Karolina Zalabáková s Matějem Randárem. „Seriál se dotýká řady nyní už normálních, ale i společensky ožehavých témat a postavy v něm řeší stejné problémy a otázky, ať už je jim patnáct, nebo pětačtyřicet," uvedla Zalabáková, která je spolu s Janem Bártekem také režisérkou seriálu.

Kurz intimity

V hlavních rolích sourozenců Adama a Emy se objeví debutant Maxmilián Kocek se Sárou Korbelovou. „Na workshopu těsně před startem natáčení jsme se sbližovali s projektem, zkoumali své postavy, jejich vzájemné vztahy, tvořili jim hudební playlisty a také měli kurz intimity. Seriál je jí plný, a tak je důležité se při scénách na place cítit bezpečně a vzájemně se respektovat,“ doplnila Korbelová.

Kromě mladých herců se v seriálu objeví i známá jména jako například Jan Révai, Jana Švandová nebo Josef Carda.

Seriál televize Nova se natáčí především ve Zlíně, kde tvůrci a aktéři stráví celkem osmačtyřicet natáčecích dnů. Některé scény se však budou natáčet také v Brně. Projekt podpořil Zlínský kraj i Jihomoravský filmový nadační fond.

MARIE BRÝŽOVÁ