Dva z největších hudebníků světa vystoupí v Česku již v dubnu: Bob Dylan a Roger Waters.

Šestasedmdesátiletý Robert Allen Zimmermann známější pod pseudonymem Bob Dylan, tentokrát zavítá do Brna. Přestože jde již o několikáté jeho vystoupení, bude stát za to.

Písničkář a držitel Nobelovy ceny za literaturu se příliš neopakuje a velkých hitů má tolik, že by vydaly na několik celovečerních koncertů. Přesto je nutné připomenout, že ty největší perly jako Like a Rolling Stone, Mr. Tambourine Man nebo Knockin' on Heaven's Door nehraje živě vůbec.

Zpěvák a baskytarista legendárních Pink Floyd vystoupí v Česku hned dvakrát dva dny po sobě ve vysočanské O2 areně. Roger Waters v rámci programu Us + Them představí zásadní skladby z nejúspěšnějších alb Pink Floyd Wish You Were Here, The Wall, Animals, Dark Side of the Moon. Ty doplní nové písně z jeho kritikou nadšeně přijatého nového alba s názvem Is This the Life We Really Want?

Kytarista a skladatel kultovní kapely Oasis Noel Gallagher poprvé navštíví Česko. Do Prahy kapela nazvaná Noel Gallagher's High Flying Birds dorazí s chystanou deskou Who Built The Moon? V pořadí třetí nahrávka vyšla loni v listopadu. Novinka by měla vycházet ze stejného základu, na který jsme u Gallaghera zvyklí, a zároveň si pohrávat s experimentálnější polohou.

14. dubna
Velký sál Lucerny
Noel Gallagher

15. dubna
Hala Vodova, Brno
Bob Dylan

16. dubna
O2 arena Praha
Imagine Dragons

17. dubna
Divadlo Hybernia Praha
Hradišťan & Jiří Pavlica

19. dubna
Tipsport arena Praha
Thirty Seconds To Mars

20. dubna
O2 arena Praha
Rainbow

21. dubna
O2 arena Praha
Rock Meets Clasic
(Supertramp, Status Quo, The Hooters) ZRUŠENO

21., 22. a 23. dubna
Lucerna Music Bar Praha
Bára Poláková

24. a 25. dubna
O2 arena Praha
Leoš Mareš

25. dubna
Palác Akropolis Praha
Vltava

27. a 28. dubna
O2 arena Praha
Roger Waters

30. dubna
Velký sál Lucerny Praha
Goran Bregović & ČNSO