Prvním z nové řady koncertů je program Světlo z nového světa, který představí tvorbu významného britského autora Richarda Blackforda. „Ten se stal pro letošní sezonu naším rezidenčním skladatelem. Do Brna přijel osobně uvést svůj koncert pro housle a orchestr Velký pátek, který zazní ve světové premiéře. Za několik dní potom chceme skladbu natočit na cédéčko,“ uvedl ředitel Filharmonie Brno David Mareček.

Sólový part odehraje koncertní mistryně brněnské Filharmonie Marie Gajdošová pod taktovkou dirigenta Leoše Svárovského. „Už jsem slyšel zkoušku a jsem nadšený. Úroveň interpretů je vysoká, těším se na brněnské publikum,“ prohlásil skladatel Richard Blackford.

Novinku ze soudobé hudby doplní na netradičním večeru ve Wannieck Gallery ověřená Novosvětská symfonie Antonína Dvořáka. „Trochu jsme měli ze začátku obavy, jaká bude v galerii akustika. Po prvních zkouškách jsme ale příjemně překvapeni, že vážná hudba tam zní velmi dobře,“ naznačil ředitel Filharmonie Mareček.

Pořadatele akce mile překvapil zájem, který Brňané o koncert projevili. „O vstupenky byl velký zájem hned od začátku předprodeje. Sál s kapacitou šesti set míst k sezení máme vyprodaný už týden. Zbývá ještě pár lístků k stání v ceně sto padesáti korun, které se dají koupit na místě,“ uvedla Pavla Schieblová z Filharmonie Brno.

Netradiční koncert Světlo z nového světa začíná o půl osmé večer ve Wannieck Gallery v ulici Dornych, hned vedle nákupního centra Vaňkovka. Koncert předznamená ve tři čtvrtě na sedm hudba na přivítanou v podání Donna Quartetu, welcome drink a osobní výklad skladatele Blackforda.