Z aktuálních kolekcí od vystavovatelů letošního ročníku vybíraly dvě zástupkyně české blogerské scény. „Vybírám kombinace nositelné v běžném životě, žádné velké výstřednosti," popsala svou úlohu jedna z blogerek Michaela Salačová.

Na přehlídce mohli přihlížející vidět například modely svatebních šatů od návrhářky Debbie Brown nebo loňské vítězky španělské soutěže mladých návrhářů Saray del Saz. „Nejvíce mne zaujaly dlouhé svatební šaty, jelikož jsem milovnice plesových šatů, které jsou střihem podobné," sdělila návštěvnice Alexandra Tomášová.

Kromě designérů a modelek se s krátkým časem mezi jednotlivými přehlídkami musí vypořádat také vizážistky, aby doladily líčení ke každému oděvu. „Je třeba vědět, jaké bude na přehlídce světlo. V zákulisí vypadá líčení docela odlišně než na mole," sdělila vizážistka Kateřina Bartošková.

Držitelé vstupu na přehlídku se mohli od tří hodin podívat také do výstavních prostor pavilonu P a V. Obchodní veletrhy Styl a Kabo se na výstavišti konají už pětadvacátým rokem. Jsou místem představení a obchodu firem z oděvního a obuvnického odvětví. V současnosti patří k největším v Evropě.

ELIŠKA KOUKALOVÁ