Jako svobodná matka tří dětí a zavedená filmová i hudební umělkyně chce Macy Gray sdílet svou životní cestu s celým světem. Také proto dostalo její desáté studiové album název Stripped. „Aktuální turné na album navazuje, obsahuje jazzové úpravy starších hitů jako I Try nebo Sweet Baby a vyšlo loni v září,“ uvedl Petr Novák z pořádající agentury Live Nation.

Kapacita Sono centra je asi 1200 lidí. „Vstupenky jsme nabízeli od 890 do 2490 korun a nejlépe se prodávaly lístky na sezení za vyšší cenu,“ upřesnil Filip Hrbek ze spolupořádající agentury Glanc. Dodal, že devětačtyřicetiletá zpěvačka se do České republiky vrací po dvou letech.

Zdůraznil, že díky špičkovému zázemí Sona nemusí produkce navíc zajišťovat žádnou techniku, jak je to u koncertů podobného formátu zvykem. Tým Macy Grey tedy vyjde z toho nejmodernějšího, co v brněnském klubu je. „Sono centrum je z hlediska akustiky nejmodernější sál ve střední Evropě. Ostatně, i samotné vystoupení Macy Gray bude stát na jejím hlasu, nikoliv na nějakých speciálních vizuálních či kostýmových efektech. Zvuk a světla přitom budou na té nejlepší úrovni,“ zdůraznil Hrbek.

Na vystoupení se chystá také pětatřicetiletý Petr Vít. „Lístky jsem dostal jako dárek na Vánoce a moc se těším. Znám hudbu Macy Gray jen z nahrávek a podle toho, jak skvělou hudební pověst má, to asi bude velký zážitek,“ řekl Vít.
Sobotní vystoupení začne v osm hodin večer. „Vstup návštěvníkům umožníme už od půl sedmé, Macy Gray vystoupí v osm hodin,“ upřesnil Hrbek.

Velký zájem fanoušků o koncert této americké zpěvačky pořadatele ponoukl k dalšímu jednání přilákat Macy Gray do Brna i v budoucnu. „Usilujeme o to a byli bychom samozřejmě rádi, současně však víme, že nabídka takovéhoto koncertu byla spíše výjimečná. Uvidíme. Roli jistě sehraje i to, jaká bude na vystoupení atmosféra a jak se bude Macy Gray divákům líbit,“ podotkl Hrbek.

ze zákulisí koncertu
∙ Macy Gray v Brně vystoupí bez předkapely, údajně dodrží 20.00 hodinu.
∙ V Brně přespí již noc před sobotním koncertem, a to v jednom z nejlepších hotelů ve městě.
∙ Pořadatelé zajišťují také stravování pro Macy Gray a její patnáctičlenný tým, který žádá i veganskou a vegetariánskou stravu. Zpěvačka žádné speciální požadavky nemá.
∙ S ohledem na délku turné a neustálé cestování pořadatelé pro tým zajišťují i napařovací žehličky.
∙ Systém EET zahraničním hostům znemožní prodej upomínkových předmětů.