Výstava však nelahodila nejen očím lidí, mnoho návštěvníků zde řešilo už vánoční dárky. „Jsou tu docela dobré ceny. Tak asi něco koupím přítelkyni,“ podotkl třeba David Tomko.

A měl z čeho vybírat na pultech stánků byly k vybrání tisíce nejrůznějších kamenů. Vzácných a i méně vzácných. „Mám tu třeba broušené acháty, zkamenělá dřeva nebo i vltavíny. Nejcennější, co tu dnes nabízím, je asi náhrdelník z pravých českých granátů. Ten si mohou lidé koupit za osmnáct tisíc,“ popisuje svoji nabídku Luděk Běhounek. A dodává, že podobný náhrdelník by ale v kamenném obchodě stál skoro dvakrát tolik.

Kvůli vzácným kamenům se sjeli na výstaviště lidé z celé republiky. „Přijela jsem až z Přerova. Člověk si udělá přehled a poučí se. Také už jsem si udělala radost a koupila si vltavín,“ pochlubila se Lubuše Ondrouchová. Zhruba polovinu výstavy tvořila burza sběratelů. Pro veřejnost byla tato část zajímavá především na prohlížení, protože sběratelé vždy přivezou přírodní zajímavosti a unikáty, které nejsou jinde k vidění – drahé kameny, zkameněliny a další přírodniny. Prodejní část výstavy nabídla především šperky z přírodnin.

„Velmi silně jsou letos zastoupeny výrobky z vltavínů, kromě nich ještě výrobky z perel, korálů a ostatních drahých kamenů. Ke koupi byly také šperky z vitráže, smaltované šperky a šperky z dálného východu – Číny a Thajska. Pro návštěvníky byly připraveny také kamenné bytové doplňky, léčivé kameny, ukázky magických rituálů s kameny a mnoho dalších,“ vypočítal mluvčí výstavy Jiří Palupa.