Předchozí
1 z 7
Další

Po zápase mám druhou šichtu, směje se lékař Kintr, fotbalový vicemistr světa

Fotbal a medicína. Ani jednoho se mladý lékař David Kintr vzdát nechtěl a už po přijetí na medicínu se proto rozhodl oba zájmy propojit. „Fotbalu se věnuji snad od narození, proto jsem nechtěl přestat. Plno lidí se diví, jak se to dá vlastně stíhat. Mně sport pomáhá. Když jsem byl zničený z učení, tak jsem se fotbalem vybil,“ vysvětluje s úsměvem.

Mladý lékař a současně fotbalista David Kintr.

Nic se pro něj nezměnilo ani po dokončení studia a nástupu do nemocnice. „Zrovna když jsem začal pracovat, vyšel v lékařském časopise článek, že se hledají hráči do lékařského fotbalového týmu Czech national medical football team. Nevěděl jsem přesně co od toho čekat, musel jsem začít pořádně trénovat a nakonec jsem se do výběru dostal,“ popisuje začátky mladý lékař. Od té doby s ostatními hrajícími lékaři trénuje zhruba jednou za čtrnáct dní při víkendových soustředěních.

Mladý lékař a současně fotbalista David Kintr.

Na přelomu června a července se Kintr se svým týmem vydal na své první mistrovství světa do Mexika. „Byl to pro mě splněný klukovský sen. Vyzkoušel jsem si, jaké to je být profesionální sportovec,“ říká.

Mladý lékař a současně fotbalista David Kintr.

Fotbalisté museli na letošní šampionát absolvovat patnáctihodinový let. „Aklimatizace byla i kvůli velkému časovému posunu těžší. A pro nás, kteří jsme hráli poprvé, byl obtížný i první zápas proti Argentině. Nevěděl jsem co očekávat, byl jsem nervózní a navíc zrovna přišla tropická bouře, při které na nás pršely proudy horké vody,“ vzpomíná šestadvacetiletý muž.

Mladý lékař a současně fotbalista David Kintr.

I přes nepříznivý začátek mistrovství světa, kdy čeští lékaři prohráli, se nakonec tým probojoval do finále. V něm prohrál s Anglií, ale šampionát se hráči snažili užít si i jinak. „Většina času samozřejmě byla o fotbalu, ale volno jsme přece jen měli, takže některé mayské památky jsme navštívit stihli. Navíc jsme byli přímo u moře, takže i regenerace byla příjemná,“ usmívá se.

Mladý lékař a současně fotbalista David Kintr.

Pro hráče podle Kintra nebylo jednoduché si zvyknout vedle horka a vlhka ani na mexickou kuchyni. „Je výborná, ale ne úplně dietní. Přes zápasem jsme proto všichni jedli skvělé ovoce a až po zápase jsme si užili místní speciality,“ vypráví fotbalista. Ačkoli letošní mistrovství světa skončilo teprve nedávno, už nyní se Czech national medical football team připravuje na příští rok, kdy se šampionát odehraje v Argentině.

Mladý lékař a současně fotbalista David Kintr.

Mezi soustředěními s reprezentací Kintr trénuje v okresním přeboru. „Některé své spoluhráče už jsem i ošetřoval. Občas mám po zápase se spoluhráči druhou pracovní šichtu,“ směje se.

Mladý lékař a současně fotbalista David Kintr.