„Je to hrozně příjemné. Nečekala jsem, že přijde tolik lidí. Potěšilo mě, že tu bylo hodně malých dětí. To je taky to, proč jsem přijela. Doufám, že naše výsledky namotivují mladší generaci, aby si tady vybrala nějaký sport. Třeba tu za pár let pak bude někdo z nich stát s medailí jako my,“ uvedla pětadvacetiletá brněnská rodačka.

O čem se rozmluvila při svém prvním setkání s médii po návratu do vlasti?

O OLYMPIJSKÉ ATMOSFÉŘE. Bylo to úplně jiné než na běžných turnajích. Byli jsme ve vesnici s dalšími sportovci. Když jsme přijeli, nás všichni znali, zato my skoro nikoho neznali. Docela jsem se styděla, že nevím, kdo je kdo. Za deset dní jsem měla šanci je poznat. Fandili jsme si navzájem, což bylo skvělé.

O OSLAVÁCH ZLATA. Každé vítězství jsme v olympijské vesnici slavili s dalšími našimi sportovci jako skupina. Když takhle po vítězství vítali nás a vyvolávali nás v klubku, byl to jeden z nejhezčích momentů. Měla jsem husí kůži a chtělo se mi brečet.

O PROHŘE VE 3. KOLE DVOUHRY V TOKIU S BELINDOU BENCICOVOU. Pořád mám tu porážku v hlavě a mrzí mě. Belinda ale prostě hrála dobře celý turnaj, vždyť ho nakonec vyhrála. Takže jsem podlehla olympijské vítězce.

O TLAKU PO POSLEDNÍCH VELKÝCH ÚSPĚŠÍCH. Nemám důvod na sebe vytvářet tlak. Vše, co jsem chtěla dokázat, už jsem dokázala. Takže spíš bude ten mediální tlak zvenku, než že bych si ho dělala sama na sebe. Doufám, že na ten mediální jsem připravená. Uvidíme, jak se bude dařit.

O TLAKU PŘED OLYMPIÁDOU. Tlak na nás v souvislosti s olympiádou jsem zažívala už dlouho. Již loni před přeložením her jsem poslouchala, že se máme a že s Katkou vyhrajeme olympiádu, když jsme dvě české deblistky, kterým se daří. Nebylo to ale vůbec jednoduché, v Tokiu hrály další výborné tenistky. Pospojovaly se zajímavě a bylo těžké proti nim hrát.

Tenistka Barbora Krejčíková přivezla na olympijský festival zlatou medaili.
Tenistka Krejčíková už přivezla do Brna historické zlato. Zahrála si i exhibici

O NÁSLEDUJÍCÍCM PROGRAMU. Měla jsem letět na turnaj do Montrealu, ale po olympiádě jsem se rozhodla, že ho vynechám. Nezvládla bych to. Tělo je po tom všem hodně rozbité, dala jsem mu dost zabrat. Potřebuju si oddechnout, abych se připravila stoprocentně na další zápasy.

O DNECH DOMA: Plánuju hlavně odpočívat s rodinou a už někdy od víkendu zase trénovat. Přece jen jsme v půlce sezony a ještě mě čekají velké turnaje. Chci je odehrát kvalitně. Jako další mě čeká turnaj v Cincinnati. Do Ameriky poletím příští čtvrtek nebo pátek.