„Když se nezadaří, tak je za tři roky další olympiáda a já plánuju, když budu zdravá, hrát dál. Nekladu si na sebe nároky, prostě budu makat jako tygr a snažit se uhrát co nejlepší výsledek v singlu i deblu,“ uvedla Krejčíková.

Za tři roky se olympijský turnaj uskuteční na jejich milovaných kurtech Rolanda Garrose v Paříži, těžko však na něj pojede s takovou formou jako nyní do Tokia.

Pětadvacetiletá brněnská rodačka vyhrála dvacet z posledních jedenadvaceti zápasů ve dvouhře na třech různých površích. „Jsem překvapená, že se mi pořád daří a hraju dobře. Nicméně je za tím spousta dřiny a odříkání, ale jak se mi daří, tak si teď tenis užívám a hraju dobře,“ sdělila Krejčíková.

Na olympiádu aktuální světová jedenáctka zamířila v pondělí bez svého trenéra Aleše Kartuse, který ji doprovázel na posledních veleúspěšných akcích. Hráčky si totiž kvůli opatřením nemohly do Tokia vzít trenéry.

Krejčíková má sice z českých tenistek nejlepší formu, ale los olympijského turnaje k ní příliš milosrdný nebyl. Na začátku ještě ano, když se v prvním kole utká v sobotu dopoledne našeho času se Zarinou Dijasovou z Kazachstánu. Už ve čtvrtfinále ale Krejčíková může narazit na jedinou hráčku, která ji v posledních dvou měsících porazila.

V cestě totiž potenciálně stojí světová jednička a vítězka nedávného Wimbledonu Ashleigh Bartyová, jež zastavila Krejčíkovou právě při své cestě za triumfem v All England Clubu.

Pokud obě hráčky splní roli favoritek, představí se Krejčíková ve velkém šlágru dvou nejlepších tenistek sezony. „Jsem ambiciózní, chci být jedna z těch nejlepších. O to víc se hodlám měřit s nejlepšími, hrát nejlepší turnaje, protože to jsem si vždycky přála,“ uvedla Krejčíková.

Když to nevyjde ve dvouhře, má česká hvězda stále šanci ve čtyřhře.