Čtyřiatřicetiletý Bábek neuspěl v šestičlenné rozjížďce o přímý postup do čtvrtfinále, když se nechal zavřít a z nevýhodné pozice nemohl zaútočit. Postup do nedělního pokračování disciplíny, která vznikla právě v Japonsku, oslavili domácí vicemistr světa Juta Wakimoto a Novozélanďan Callum Saunders.

Bábek musel do oprav. Mezi pěti jezdci si bývalý mistr Evropy v keirinu vylosoval čtvrtou pozici, kterou se záhy po odstoupení derny (vodiče na elektrokole) po odjetí poloviny z šesti okruhů snažil vylepšit. Jenže přišel kontakt s Trinidaďanem Kwesim Brownem, který ho vynesl na dráze hodně nahoru a přestože se snažil ještě zabojovat, nestačilo to. V těsném finiši trojice dráhařů se radovali právě Browne a Muhammad Sahrom z Malajsie.

Na zisk deváté medaile pod pěti kruhy může dál pomýšlet Kenny. Šestinásobný olympijský vítěz byl až čtvrtý v rozjížďce, kde před ním dojel na třetím místě Browne, ale ve své opravné jízdě dominoval. Opravu zvládl i Nizozemec Harrie Lavreysen, jenž slavil v předchozích dnech zlato v týmovém i individuálním sprintu.

Druhou medaili po stříbru ze stíhacího závodu družstev získal v Tokiu Hansen. S Mörkövem, jenž je na silnici kolegou Zdeňka Štybara a Josefa Černého v elitní stáji Deceuninck-QuickStep, vyhráli bodovací závod dvojic těsně před Brity a Francouzi.

Dánové vyšli naprázdno v šesti z 20 bodovaných sprintů. Přestože jen tři vyhráli, stačilo jim to při zisku 43 bodů na triumf v disciplíně, jež se do olympijského programu vrátila po 13 letech.

Shodně 40 bodů dosáhli Francouzi Donavan Grondin s Benjaminem Thomasem a Britové Ethan Hayter s Matthewem Wallsem, kteří rozhodli o svém stříbru vítězným závěrečným sprintem s dvojnásobným bodovým ohodnocením. Pro Wallse šlo o druhou medaili z Japonska po zlatu z omnia.