Tenisovými výkony nyní ohromuje celý sportovní svět. „Jako bývalý fotbalista jsem za nedílnou součást úspěchu považoval dobrou fyzičku, dlouho ale trvalo, než si to uvědomila i Bára,“ zhodnotil kouč Ondra.

Zlom nastal teprve před osmi lety, kdy se svou deblovou spoluhráčkou Kateřinou Siniakovou triumfovala na juniorských světových soutěžích. „Jak se dostavily první úspěchy, bylo jasné, že o ní ještě uslyšíme. Velkou zásluhu má na jejím úspěchu taky máma, byla hodně ctižádostivá,“ zhodnotil Ondra.

Plánovaná multifunkční hala v Brně
Miliardy na sport v Brně: Lipták a Kostelecký vystříleli šanci na lepší podmínky

V rodných Ivančicích nyní na Krejčíkovou čekají bujaré oslavy. Kdy přesně se uskuteční, zatím není jasné. „Chtěli jsme Báru přivítat už po French Open, měla pak ale další povinnosti, proto se to zatím nepovedlo. Pokud se za námi zastaví a přiveze ukázat i zlatou olympijskou medaili, rádi uspořádáme autogramiádu a předáme jí speciální dárek od jednoho zde zdejších umělců,“ přiblížil ivančický starosta Milan Buček.

Vedení města chystá pro Krejčíkovou také udělení ceny města nebo čestného občanství, schválit je ještě musí zastupitelé. „Kdybych mohl udělit řád zlaté tenisové rakety, udělal bych to hned. Zatím ale musím počkat, až na zastupitelstvu vyřešíme všechny formality,“ prozradil Buček.

Ilustrační foto
Děsivá cesta do práce: pod Obřanským mostem v Brně našla utonulého muže

Podobný plán mají i v Rajhradicích na Brněnsku, rodišti zlatého střelce Jiřího Liptáka. Na fotbalovém hřišti tam fanoušci na jeho počest dokonce vysekali olympijské kruhy. Čestné uznání předají zástupci města Liptákovi na dětském dni poslední srpnovou sobotu, jedním z organizátorů je přímo sám medailista. Připojí se zřejmě i stříbrný olympionik a Liptákův kamarád David Kostelecký. „Setkání obou olympioniků bychom chtěli uspořádat společně, jsou velcí kamarádi, a tak by to pro ně mělo i symbolický význam,“ podotkla starostka Holasic, odkud David Kostelecký pochází.

O udělení čestného občanství v Holasicích nicméně zatím neuvažují. „Z praktického hlediska by Davidovi nic nepřineslo. Určitě budeme chtít, aby se oba střelci zapsali do kroniky a předali jsme jim taky jako dárek doutníky, protože mají svůj specifický rituál,“ doplnila tamní starostka Lenka Ungrová.