"Nemám slov, jsem hrozně ráda, že tu můžu být a že se o to můžu s vámi podělit. Cesta z Tokia byla dlouhá a náročná," uvedla pětadvacetiletá tenistka na pódiu.

Barbora Krejčíková (vlevo) a Kateřina Siniaková se zlatými medailemi.
Běhala pomalu, byla lenošná, vzpomíná kouč Krejčíkové. Doma ji čekají fanfáry

Na zlatou medailistku čekaly vedle dalších fanoušků také mladé brněnské tenisové naděje. "Hodně jsem si přivítání Barbory užili. Na stupnici jedna až deset volíme jednoznačně desítku," řekla Lucie Staňková, která v areálu byla se synem tenistou.

Na pódiu Krejčíkovou přivítala také bývalá tenistka Lucie Šafářová. Právě s ní si pak v areálu SKP Kometa zahrála krátkou exhibici. Po tiskové konferenci se následně podepsala zájemcům. Na podpis čekala i řada dětí.Do Brna přijela Krejčíková bez své deblové parťačky. Zatímco Siniaková se v Montrealu připravuje na tamější velký turnaj, Krejčíková si dá oddech."Říkala jsem si, že si radši chvíli odpočinu a vstřebám, co se mi povedlo za poslední měsíce. Do Montrealu nepoletím, na okruh se vrátím v Cincinnati," nechala se slyšet Krejčíková.

Ta si vyslechla na Olympijském festivalu v Brně na pódiu od Siniakové aspoň videovzkaz z Kanady. Následně Krejčíková poslala několik podepsaných míčků do publika.V davu byli i fanoušci, kteří na festival přijeli z jiných krajů. "Dorazili jsme až z Uherského Hradiště. Speciálně kvůli přivítání Báry," poznamenal Lubomír Salvet.

Mezi burácejícími příznivci byla i řada dětí. Některé z nich se příjezdu zlaté medailistky dočkaly po celém dnu sportování. "Na festivalu jsme byli od rána. Děti už byly unavené, ale na přivítání Báry jsme vydržely," sdělila Brňanka Eva Šruberová v doprovodu svých dvou dětí, které si na krku nesly vyhrané medaile.