VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KUŘIM

V Chudčicích opraví chodníky za zhruba dvanáct milionů

Chudčice – Bezpečnějších procházek se letos v létě dočkají obyvatelé Chudčic na Brněnsku. Obec za zhruba dvanáct milionů korun opraví chodníky a také cesty ke hřbitovu a ke kapli. „Chodníky na Delník jsou ze sedmdesátých let a neodpovídají bezpečnostním normám. Obě opravy chceme stihnout v prvním pololetí," řekl starosta Chudčic Vladimír Kalus.

OBRAZEM: Turisté stoupali na Babí lom. Už po šestačtyřicáté

Lelekovice – Nový rok slavili v neděli turisté šestačtyřicátým ročníkem výstupu na Babí lom nedaleko Brna. Nestoupali ale na jižní vrchol, kde stojí rozhledna. „Dostali jsme povolení a mohli jsme pro dnešek vytyčit cestu na bývalou německou rozhlednu, která stála nedaleko. Nevede k ní značená stezkaj, protože leží v přírodní rezervaci," uvedl sekretář Jihomoravské oblasti Klubu českých turistů Luděk Leder.

Národní galerie i bítýšská farnost mají strach o osud Madony z Veveří

Veverská Bítýška – Poškození vzácného středověkého obrazu Madony z Veveří se bojí Národní galerie v Praze. Proto nechce, aby se dílo, o které se soudí s farností z Veverské Bítýšky, dostalo do soudní úschovy. Společnou řeč v tom s galerií našla také farnost. Malbě přesun do soudní úschovy hrozí, protože předchozí rozsudek, který dílo přiřkl farnosti, Nejvyšší soud zrušil.

AKTUALIZOVÁNO

Nehoda čtyř aut zablokovala u Kuřimi silnici 43. Šest lidí skončilo v nemocnici

Kuřim /FOTOGALERIE/ – Nehoda čtyř osobních aut zastavila ve čtvrtek odpoledne dopravu na frekventované silnici 43 z Brna na Svitavy. Auta se srazila na křižovatce, ze které se odbočuje do Kuřimi. Po nehodě skončilo šest lidí v nemocnici. Řidiči museli místo nehody objíždět, silnici totiž srážka a následný zásah pracovníků Integrovaného záchranného systému obousměrně uzavřely. Před sedmou hodinou večer sdělila policejní mluvčí Štěpánka Komárová, že silnice už je průjezdná.

Zamilovaná účetní ukradla 110 milionů. Poslala je neznámému ctiteli

Kuřim, Brno - Dlouhodobě a vědomě odváděla jednapadesátiletá Dana Niederlová z firemních účtů peníze a posílala je anglicky mluvícímu příteli. Obžalovaná účetní si neuvědomovala, že se jedná o podvodníka. Doufala, že s přítelem zapůjčené prostředky brzy vrátí a poté se odstěhují společně do Londýna. Původně jí za zločin hrozilo až deset let vězení. Krajský soud v Brně v pondělí odpoledne v případu rozhodl, vzhledem k výši škody byla Niederlová odsouzena k devíti rokům ve věznici s ostrahou.

Srpek: stavební úřad rozhodne o stavbě jezdeckého klubu do konce roku

Kuřim – Před týdnem uplynula lhůta, kdy se účastníci územního řízení k možné stavbě jezdeckého klubu u kuřimského rybníka Srpek mohli seznámit se všemi podklady a vyjádřit se k nim. Přestože dříve podávali desítky námitek, nyní je už místní nijak nedoplnili. „Žádné vyjádření nepřišlo," uvedl vedoucí stavebního úřadu František Macek.

Nebezpečná ulice. Povolenou třicítku řidiči v Kuřimi překračují, stěžují si lidé

Kuřim – Při vjezdu do kuřimské ulice Pod Vinohrady upozorňuje dopravní značka, že povolená rychlost je nanejvýš třicet kilometrů v hodině. Jak ale ukázalo nedávné měření policistů, řidiči ji výrazně překračují. Rekordman tam jel víc než sedmdesátikilometrovou rychlostí.

Firma z Brněnska stavební sutí poškodila třicet stromů. Sankci se bránila marně

Brněnsko – Firma Icarus BP z Veverské Bítýšky na Brněnsku překročila povolenou kapacitu odpadu a stavební sutí poškodila 30 stromů. Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) jí za porušení zákona o odpadech a zákona o ochraně přírody uložila pokutu 150 tisíc korun. Ve středu o tom informovala zástupkyně mluvčí ČIŽP Jana Jandová. Jak řekl jednatel společnosti Pavel Drcmánek, firma už zjednala nápravu.

Stavba haly v Kuřimi začne ještě v listopadu

Kuřim - Zahrádkářskou kolonii poblíž wellness centra v Kuřimi už brzy nahradí zázemí pro sportovce. Jak už Brněnský deník informoval, na severu města vyrostou sportovní a hokejová hala. Vedení Kuřimi už podepsalo smlouvu na městskou halu. Stavět chce začít ještě v listopadu.

Procházky u Lučního potoka? Kuřimské láká upravená cesta

Kuřim – Už i starší lidé nebo matky s kočáry nyní bez problémů projdou cestou u kuřimského Lučního potoka. Jako součást obnovy koryta toku totiž zaměstnanci Povodí Moravy dříve hůře schůdnou cestu srovnali a upravili. „Chodilo se po ní špatně zejména lidem, kteří se hůře hýbali. Přitom je to ale mezi místními oblíbená zkratka," popsal kuřimský starosta Drago Sukalovský.

Kuřim a Lipůvku spojí cyklostezka. Někteří majitelé pozemků ale hrozí soudem

Kuřim, Lipůvka - Necelých šest kilometrů dlouhou trasu mezi Kuřimí a Lipůvkou na Blanensku musí zatím cyklisté překonat po rušné silnici. Brzy se jim možná uleví. Kuřimský odbor dopravy totiž vydal stavební povolení pro cyklostezku spojující obě obce. Proti rozhodnutí se však ozývají i protesty. Stavba se nelíbí vlastníkům některých pozemků podél plánované stezky.

Máme mít strach vyjít ven? ptají se. Kuřimí se po třech napadeních šíří obavy

Kuřim - Obyvatelé Kuřimi se bojí o své bezpečí. Městem se šíří fámy. V posledním týdnu policie zaznamenala tři hlášení o napadení.

Koncert podpoří nemocného hocha

Kuřim - Postupné ochabování svalů způsobuje takzvaná Duchennova svalová dystrofie. Trpí jí také šestiletý Petr, kterému se rozhodla pomoct studentka Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity Zuzana Homolová. Na sobotní večer proto v klubu Kotelna v Kuřimi uspořádala charitativní koncert. „Vstupné je dobrovolné. Za výtěžek si může Petr koupit speciálně upravený vozík, který nutně potřebuje k pohybu na větší vzdálenosti," řekla Homolová. Na koncertě vystoupí kapely různých žánrů.

Jízdárna u rybníku Srpek? V rozporu se stavebním zákonem, tvrdí členové spolku

Kuřim – Záměr postavit v rekreační oblasti poblíž rybníka Srpek jezdecký klub vzbuzuje už více než rok nevoli některých Kuřimanů. Snahu zachovat v okolí rybníka rekreační prostředí teď obnovil ekologický spolek Nechceme uložiště Kraví hora a poslal na stavební úřad dokument s mnoha připomínkami.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT