VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: ŽIDLOCHOVICE

Pětiměsíční opravy skončily. Autobusy vozí cestující z nového nádraží

Židlochovice - Obyvatelé Židlochovic jezdí od minulého pondělí z nového autobusového nádraží. Dělníci pracovali na opravě pět měsíců.

Potvrzeno. Židlochovice povede i nadále starosta Vitula

Židlochovice – Židlochovice povede i v nadcházejícím volebním období jako starosta Jan Vitula, který je také náměstkem jihomoravského hejtmana a místopředsedou TOP 09. Rozhodlo o tom středeční ustavující zastupitelstvo.

Školáci se budou učit v novém pavilonu přírodních věd. Hned u vstupu do zahrady

Židlochovice – Pavilon přírodních věd rozšíří židlochovickou základní školu. Žáci se budou učit přírodovědu hned u vstupu do školní zahrady.

Při opravě stadionu postaví i nové tenisové kurty a hřiště pro pétanque

Židlochovice – Opravit fotbalový stadion a jeho okolí plánují v Židlochovicích na Brněnsku. Představitelé tamní radnice mají vypracovanou studii.

Autobus zranil dvě děti. Při rozjezdu se mu otevřelo víko zavazadlového prostoru

Židlochovice – Dvě děti zranil na zastávce v Židlochovicích rozjíždějící se autobus.

Jak se žilo v době bronzové? Ukáže nový archeopark. Vyroste přímo ve vykopávkách

Blučina - Ukázat lidem, jak žili naši předci před více než čtyřmi tisíci lety v době bronzové, chtějí představitelé Blučiny na Brněnsku. Plánují tam vybudovat archeopark.

AKTUALIZOVÁNO

Požár dvou stodol zalarmoval 12 jednotek hasičů. Hořelo hned vedle zbrojnice

Bratčice – Hned dvě stodoly u rodinného domu zachvátily plameny ve čtvrtek před polednem v Bratčicích na Brněnsku. Hořelo vedle místní hasičské zbrojnice, při požáru se nikdo nezranil.

V Rajhradicích skončilo auto na střeše

Rajhradice – /FOTO/ Provoz v Rajhradicích zablokovala v sobotu před půl sedmou večer nehoda osobního auta. To skončilo na střeše.

Provizorium potrvá ještě měsíc. Konec oprav autobusového nádraží se protahuje

Židlochovice – Na novém autobusovém nádraží cestující do Židlochovic na Brněnsku zatím nevystoupí. Oprava měla skončit už tento týden, zhruba o necelý měsíc se ale ještě prodlouží. Lidé zatím musí využívat náhradní zastávky poblíž nádraží.

Auto vyletělo z dálnice a skončilo až v poli. Zraněný pasažér je v péči lékařů

Blučina - V poli skončilo v neděli ráno osobní auto, které havarovalo na dálnici D2. Nehoda se stala na sedmém kilometru dálnice ve směru na Brno.

Pod autem se po bouřce utrhla krajnice. Sjelo šest metrů hluboko do strouhy

Židlochovice – Osobní auto, které zůstalo stát šest metrů pod srázem porostlým dřevinami, vyprošťovali v úterý po sedmé hodině ranní v Židlochovicích hasiči.

Unikátní kapli tvoří tisícovka dřevěných lamel. Věnovali je příbuzným

Nesvačilka - Vytoužené kaple se lidé z farnosti Moutnice dočkají už příští rok.

Opravy parku zpozdily vykopávky. Archeologové objevili základy mostu a jímku

Židlochovice - Odpočinek při procházce či posezení na trávníku si dopřejí obyvatelé a návštěvníci Židlochovic na Brněnsku. U zámku vznikne park i s jezírkem. Jeho otevření ale radní odložili kvůli archeologickým nálezům.

Opilá řidička nabourala do dvou aut a domu. U sebe měla dvě otevřená vína

Židlochovice - Opilou řidičku zastavila až zeď. Při své zběsilé jízdě nabourala do dvou aut i rodinného domu. Zanechala po sobě skoro půlmilionovou škodu. Dramatickou honičku zažili v noci policisté na Židlochovicku. 

Do lavic usedne o šedesát dětí víc. V Hrušovanech přistaví školu

Hrušovany u Brna - Do nových lavic zasednou děti v Hrušovanech u Brna v září příštího roku. V červenci začali dělníci stavět nový pavilon. Díky přístavbě bude školu s prvním stupněm navštěvovat o šedesát žáků víc než dosud.

Žáky z Vojkovic uvítá v září před školou nový přechod pro chodce

Vojkovice - Před začátkem školního roku se obyvatelé Vojkovic na Brněnsku dočkají před školou nového přechodu pro chodce.

Do autobusu nastoupí na novém nádraží. Opravy v Židlochovicích skončí v září

Židlochovice - Opraveného autobusového nádraží se na začátku září dočkají lidé v Židlochovicích na Brněnsku.

Novým pomníkem uctí v Žabčicích památku obětí sovětské okupace

Žabčice - Sovětskou okupaci Československa v roce 1968 si v pondělí od pěti hodin odpoledne připomenou lidé v Žabčicích na Brněnsku. V parku představitelé obce slavnostně odhalí pomník věnovaný obětem okupace.

Dobrovolníci vyčistili Svratku. Řeku zbavili pneumatik

Židlochovice - Staré pneumatiky a další odpad vytáhlo ze Svratky několik mužů, kteří část řeky vyčistili v Židlochovicích.

Přestěhují se z zabčického úřadu. Knihovna i archiv budou pro lidi dostupnější

Žabčice - Knihovnu, obecní archiv či klubovnu pro zahrádkáře najdou na jaře lidé ze Žabčic na Brněnsku v novém.

Nízkoenergetická, se zásobníky na dešťovou vodu. Zvažují výstavbu chytré čtvrti

Židlochovice - V nízkoenergetické chytré čtvrti budou možná v příštích letech bydlet Židlochovičtí. Novou zástavbu se zásobníky na dešťovou vodu nebo chytrými kontejnery plánují tamní radní ve spolupráci s Centrem pasivního domu.

Zázemí pro akce i výstavy. Židlochovice postaví komunitní centrum za 55 milionů

Židlochovice – Místo pro setkávání se sousedy i přednášky postaví v Židlochovicích na Brněnsku. Komunitní centrum vznikne v Legionářské ulice. Už nyní bourají zchátralý dům, který tam doposud stál.

Při kopání základů rodinného domu objevil granát. Zneškodnil ho až pyrotechnik

Šitbořice - Oznámení o nálezu nevybuchlé munice v obci Šitbořice obdrželi břeclavští policisté v sobotních odpoledních hodinách. Na místo nálezu vyjela hlídka, aby celou situaci prověřila. Ukázalo se, že podezřelý předmět nalezl muž při výkopu základů rodinného domu.

Kapacita hrušovanské školy už nestačí. Přistaví nový pavilon za 28 milionů korun

Hrušovany u Brna - Nového pavilonu základní školy za osmadvacet milionů korun se dočkají žáci a učitelé v Hrušovanech u Brna. Stavba začne příští týden a práce mají trvat do konce srpna příštího roku.

Den ve znamení meruněk. Vítěz soutěže jedlíků snědl dvacet knedlíků

Brno /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Vůně meruňek zaplnila v sobotu odpoledne židlochovické náměstí Míru. Počtvrté se tam konalo oblíbené meruňkobraní. Stánky s jídlem lemovaly celé náměstí, jednoznačně nejdelší fronta zájemců čekala na meruňkové knedlíky. Stejný pokrm se podával také při hlavní části programu. V jejich pojídání soutěžili děti i dospělí. 

V Rajhradicích postaví do dvou let novou školu. Nabídne 150 míst

Rajhradice - Na moderní základní školu se mohou těšit děti z Rajhradic. Podle plánu tamních radních nabídne 150 míst.

Parkoviště u nového multifunkčního domu v Hrušovanech připomene Masaryka

Hrušovany u Brna - Nového multifunkčního centra se dočkají lidé z Hrušovan u Brna. Představitelé obce ho tam chtějí vybudovat místo staré sokolovny z dvacátých let minulého století. Za pětašedesát milionů korun opraví i přilehlé prostory.

Záchrana poprvé bez problémů. Vojkovicím jaro vyšlo, porazily i lídra tabulky

Vojkovice – Ani pětigólový výprask v závěrečném kole krajského přeboru v Ráječku nemohl snížit celoroční výsledky a zlepšující výkonnost fotbalistů Vojkovic. Jestliže v předchozích ročnících tradičně bojovali o záchranu v soutěži, letos zvládli boj o bytí v soutěži poprvé bez problémů.

Z restaurace odešel zloděj jen s drobnými z popelníku. Udělal škodu za 30 tisíc

Brno - Popelník s drobnými a pár bankovek. To byl skromný lup, který si zloděj ve středu v noci odnesl z jedné židlochovické restaurace.

Kůň zapadl v bahně. Z potoka ho dostali až po hodině hasiči s autojeřábem

Brněnsko - Ani čtyři dlouhé nohy mu nestačily k tomu, aby se kůň ven dostal sám. V sobotu spadl do bahnitého potoka a nemohl se dostat zpět na břeh.

Lepší přístup k internetu zajistí v Nosislavi nový optický kabel

Nosislav - Rychlého internetu se dočkají lidé v Nosislavi nejpozději do čtyř let. Představitelé městyse nechají za více než jeden a půl milionu korun vybudovat deset kilometrů optické sítě. 

Zloději-nešikovi se podařilo vykrást dům až napodruhé. Odnesl si záchodovou mísu

Nesvačilka – Vykrást novostavbu v Nesvačilce na Brněnsku se pokusil nešikovný zloděj. Vloupání se mu podařilo až na druhý pokus, z domu si nakonec odnesl i záchodovou místu. O případu informovali policisté ve čtvrtek.

Rajhradská školka nabídne o 28 míst víc. Díky dalšímu modulu za 11 milionů

Rajhrad - O osmadvacet dětí víc půjde zanedlouho do rajhradské školky. Rozšíří ji další modul, ve kterém vznikne nová třída.

AKTUALIZOVÁNO

V Židlochovicích staví dopravní terminál. Vlaky tam projedou zřejmě už za rok

Židlochovice - V Židlochovicích na Brněnsku osobní vlaky nestavily čtyřicet let. Od prosince příštího roku by však opět mohly svézt cestující do Brna. Ve čtvrtek začala výstavba místního dopravního terminálu, nového stání se dočkají i autobusy.

Rajhradice ozdobí nové autobusové zastávky. Od uměleckého kováře Mittnera

Rajhradice /FOTOGALERIE/- Lidé, kteří cestují autobusem přes Rajhradice na Brněnsku, budou na odjezd čekat ve stylových zastávkách. První z nich instalují dělníci ve čtvrtek, druhá k ní přibude za tři měsíce.

Židlochovice plné židlí. Výstava připomíná přezdívku a oslavuje vznik republiky

Židlochovice - Na chodníku, na stěně nebo ve vysoké trávě narazí lidé na náhodných místech v Židlochovicích na Brněnsku na židle. Ačkoli tyto kusy nábytku na první pohled vypadají jako běžné vybavení domácnosti, jsou součástí výstavy Mě100 židlí, kterou se rozhodli zástupci Židlochovic uspořádat jako součást oslav stého výročí založení Československa. Výstava také odkazuje na přezdívku Židle, kterou Moravané město zkráceně označují.

Ninja park nabídne sportovní vyžití. Využijí ho fotbalisté či dobrovolní hasiči

Žatčany - Míčové hry, ale třeba i hasičský sport mají nyní v Žatčanech na Brněnsku nové zázemí. Volejbalovým turnajem tam o víkendu slavnostně otevřeli dokončená sportoviště.

Ze skládky odlétají igelitky. Zabránit úletům nelze

Žabčice - Pohled na pole plné igelitek se naskýtá obyvatelům Žabčic na Brněnsku kdykoliv, kdy víc zafouká. Vítr je tam odnáší z místní skládky, naposledy lemovaly igelitky cestu ze Žabčic do Pohořelic před deseti dny. Podle starosty i provozovatelů skládky ale nejde odlétání igelitek zabránit. „Někdy, když bývají vichřice, se stává, že je okolí skládky zaneřáděné. Do druhého dne, jakmile se vítr uklidní, ale zaměstnanci skládky vždy všechen odpad uklidí, sesbírají jej skutečně rychle,“ poznamenal žabčický starosta Vladimír Šmerda.

Auto srazilo chlapce. Zraněné dítě transportoval do nemocnice vrtulník

Nesvačilka - Krátce před polednem srazilo v Nesvačilce na Brněnsku auto malého chlapce.

Komerce zastřela pravý význam Velikonoc, upozorňuje moutnický farář Strouhal

Moutnice – Pro někoho znamenají pouhé dny, kdy nemusí chodit do práce. Další je zase vnímají jako lidové veselí, mrskačku, příležitost k setkávání a hodování. Velikonoce ale znamenají mnohem víc. „Jde o největší křesťanské svátky v roce, které mají mnohem hlubší význam než jen lidové veselí. To je taková třešnička na dortu, které se křesťané nevyvarují, protože je hezká a příjemná. Ve skutečnosti je taková zábava ale až druhořadá. Velikonoce jsou totiž svátky připomínající události, kdy nás Ježíš zachránil,“ připomíná farář z Moutnic na Brněnsku René Václav Strouhal.

Židlochovický zámek i zahrady se otevřou návštěvníkům až v říjnu. Kvůli opravám

Židlochovice - Přestože se po zimě lidem znovu otevírají brány moravských hradů a zámků, návštěvníci se do zámku v Židlochovicích na Brněnsku nedostanou. Do třicátého září bude památka zavřená kvůli rekonstrukci. Včetně přilehlých zahrad.

Fasáda hasičky reziví. Bude ladit s historickou kovárnou

Těšany - Nová, ale ve starém kabátě je těšanská hasička. Přestože ji stavbaři dodělali nedávno, opláštěná fasáda už reziví. Moderní budova nedaleko historické kovárny, která bude sloužit sboru dobrovolných hasičů, splyne díky použitým technologiím s okolními stavbami.

Hlídka chytla dvakrát stejného muže. Pokaždé nadýchal přes tři promile

Hrušovany u Brna – Třiačtyřicetiletý muž sedl dvakrát opilý za volant. V obou případech ho chytili v Hrušovanech u Brna policisté. Nepomohlo ani to, že mu poprvé sebrali řidičský průkaz a zakázali mu další jízdu. „Dopoledne zkontrolovala hlídka muže s děsivým výsledkem. Muž nadýchal 3,18 promile,“ informoval v pondělí policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Místopředsedou TOP 09 se stal židlochovický starosta Jan Vitula

Praha, Brno – Do čela strany zvolili v neděli delegáti TOP 09 na pražském sněmu europoslance Jiřího Pospíšila. Jedním z místopředsedů se stal židlochovický starosta Jan Vitula. „Jsem spokojený. Pospíšila jsem podporoval od začátku. Dají se mu vytknout různé věci, ale jeho největší předností je pracovitost,“ uvedl Vitula.

Peklo v Židlochovicích. Městem se prohnalo sto dvacet čertů

Židlochovice /FOTOGALERIE, VIDEO/ – V peklo se proměnilo židlochovické náměstí a přilehlé ulice v sobotním podvečeru. Řádilo tam sto dvacet takzvaných Krampusů. Lidé se na čerty přijeli podívat z celé České republiky.

Lidi postraší smečka rakouských čertů

Židlochovice, Brno /TIPY NA VÍKEND/ - V ulicích Židlochovic vypukne v sobotu děs a hrůza. Po roce tam opět zavítá oblíbený průvod strašidelných rakouských čertů.

Dálnici u Blučiny ve směru na Brno blokovala hromadná nehoda. Řidiči už projedou

Jižní Morava - Objízdnou trasou museli jet řidiči, kteří mířili ve čtvrtek kolem půl třetí odpoledne po dálnici D2 do Brna. Na desátém kilometru se stala dopravní nehoda čtyř aut, kvůli které byla dálnice desítky minut ve směru na Brno uzavřená. Tvořily se kolony.

AKTUALIZOVÁNO

Auto vyletělo ze silnice. Mladíka s vážným zraněním páteře vyprošťovali hasiči

Velké Němčice – Osobní auto renault skončilo mimo silnici v sobotu kolem tři čtvrtě na osm ráno u Velkých Němčic. „Řidič ročník narození 1999 vyletěl ze silnice. Zda byl pod vlivem alkoholu nebo drog ukáže odběr krve,“ sdělil policejní mluvčí Pavel Šváb.

Platební kartu mladík vyhodil do koše. Divil se, když po něm banka chtěla peníze

Rajhrad – Probírat narychlo a nepozorně příchozí poštu se nemusí vyplatit. Devatenáctiletý mladík z Rajhradu na Brněnsku vyhodil do koše aktivní platební kartu, která mu v obálce přišla do schránky. Po několika dnech ho čekalo nepříjemné překvapení. Banka po něm požadovala téměř pět tisíc korun.

AKTUALIZOVÁNO

Auto se čelně srazilo s kamionem. Dopravu u Hrušovan řídili policisté kyvadlově

Hrušovany u Brna – Dvě zraněné osoby má na svědomí dopravní nehoda, která se stala v úterý krátce před jedenáctou hodinou dopoledne u obce Hrušovany u Brna. „Jednalo se čelní střet osobního a nákladního automobilu,“ sdělil policejní mluvčí Pavel Šváb. Projíždějící řidiče může čekat zdržení. V místě nehody řídili policisté dopravu kyvadlově.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT