Stál před nimi těžký úkol. Argentinci museli porazit Mexiko, aby odvrátili blamáž se Saúdskou Arábií a hlavně se udrželi v boji o postup ze skupiny. Jihoamerický favorit se v Lusailu dlouho trápil, ale po hodině hry ho spasil Lionel Messi. Hvězdný kapitán svou božskou levačkou zařídil jedno z nejdůležitějších vítězství své kariéry. Po kritice po úvodním utkání je teď už zase opěvován po celém světě.

Polský kanonýr Robert Lewandowski vstřelil v Kataru svůj premiérový gól na MS
Najatý komparzista? Saúdský fanoušek se po gólu převlékl do dresu Lewandowského

Messi vstřelil druhý gól na turnaji a celkově osmý na MS, čímž vyrovnal svého legendárního předchůdce Diega Maradonu. Symbolicky v den dvouletého výročí úmrtí Maradony si vylepšil bilanci v národním týmu na 93 branek ve 167 zápasech.

Párty v kabině

Po klíčovém vítězství se v kabině rozjela pořádná jihoamerická párty. A Messi nezůstal pozadu, se spoluhráči to pořádně rozjel. Video z oslav, na kterém Messi a spol. tančí a zpívají, sdílel na sociálních sítích obránce Nicolas Otamendi.

Messi a s ním celá Argentina tak mohou dál snít o mistrovském titulu. Pro jednoho z nejlepších fotbalistů všech dob je to letos poslední šance sáhnout si na nejslavnější trofej. „Sejmuli jsme břemeno z našich ramen. Dává nám to radost a klid začít zase od znova,“ ulevilo se Messimu.

Cristiano Ronaldo na MS 2022 v Kataru.
KVÍZ: Dva Ronaldové, horda Němců i pozapomenutý Rus. Znáte kanonýry MS?

Pětatřicetiletý kanonýr je sběratelem klubových trofejí, ale na mezinárodní úrovni na úspěch stále čeká. Dokonce už několikrát uvažoval o konci v reprezentaci, ale pokaždé si to rozmyslel. Loni dovedl Argentinu k triumfu na Copě América, ale to mu pořád nestačí. Své páté a poslední mistrovství světa touží zakončit titulem.

Argentinci si to ve středu rozdají o postup s Polskem. To porazilo 2:0 Saúdskou Arábii a vede tabulku se čtyřmi body, Argentina má tři. Mexiko v souběžně hraném duelu změří síly s "tříbodovou" Saúdskou Arábií.

To nejlepší ze zápasu Argentina - Mexiko:

Zdroj: Youtube