Na vedoucí gól Davida Krejčího odpověděl 36 sekund před první sirénou Rasmus Asplund. A pak se začaly dít věci. Švédsko mělo drtivý tlak a třemi góly během sedmi minut otočilo na 4:1. „Nechali jsme si dát zbytečné góly,“ štvalo útočníka Matěje Stránského. „Nehráli jsme náš hokej, nehráli jsme agresivně. Musíme hrát lépe, to co chceme, musíme to zlepšit.“

Zdroj: Youtube

Ještě před polovinou zápasu tak skončil reprezentační debut pro gólmana Karla Vejmelku, kterého nahradil Marek Langhamer. Během dvou zápasů se tak dostali do akce všichni tři čeští brankáři. „Takhle jsem si debut nepředstavoval, ale aspoň jsem se do toho rychle dostal,“ vykládal Marek Langhamer, který pustil jen jeden gól. „Šel jsem tam zastavit naše krvácení, to se trošku povedlo. Ale pak jsme inkasovali pátý gól.“

Tomáš Kundrátek v přesilovce korigoval, ale soupeř si vzal dvougólový náskok zpět. V 46. minutě snížil na 3:5 třetím gólem na turnaji Matěj Blümel. Češi to pak zkoušeli při dlouhé power-play, ale výsledek už se nezměnil.

Hokejista David Pastrňák z Bostonu Bruins se raduje z gólu.
Hokejistům pomůže Kempný. Pastrňák chuť má, ale není úplně fit, přiznal Nedvěd

Skončila tak šestizápasová vítězná šňůra pod novým finským trenérem české reprezentace Karim Jalonenem. „Musíme hrát s větší energií, víc se povzbudit,“ nabádal Langhamer před úterním mačem s Rakouskem. To na úvod podlehlo právě Švédům (1:3) a pak obralo překvapivě o bod Američany při porážce 2:3 v prodloužení.

ČR - Švédsko 3:5 (1:1, 1:3, 1:1)

Branky a nahrávky: 7. Krejčí (Červenka), 38. Kundrátek (Červenka, Jiříček), 46. Blümel (Červenka, Šimek) - 20. Asplund (Bemström, Wallmark), 23. Bemström (Wallmark, E. Gustafsson), 26. Bromé, 29. Asplund (E. Gustafsson), 45. A. Bengtsson (Bromé). Rozhodčí: Ingram (Kan.), MacFarlane - Briganti (oba USA), Synek (SR). Vyloučení: 6:4. Využití: 1:2. Diváci: 6089.