Pikantní budou následující týdny pro asistenta trenéra reprezentace Libora Zábranského, který se v domácí aréně své Komety představí brněnským fanouškům poprvé na střídačce národního týmu. Duely na domácím ledě vyhlíží i hokejisté, kteří se těší na vyhlášené brněnské příznivce. „Vždycky tady je parádní atmosféra, přijde plný barák, všichni se tady na to těšíme,“ pravil pardubický forvard Tomáš Hyka.

Fanoušci Komety budou obzvlášť zvědaví na „své“ zadáky Jana Ščotku s Tomášem Kundrátkem a Radkem Kučeříkem a útočníka Jakuba Fleka, jenž měl v úvodních týdnech přípravy parádní formu.

Martin Kaut v NHL okusil angažmá v Coloradu a San Jose, v extralize hrál za Pardubice.
Kaut v Brně bojuje o MS i o NHL: Nelituju, že jsem zvolil Pardubice místo Komety

Těsně před kempem v Brně vypadl ze soupisky národního týmu útočník Komety Luboš Horký, brněnští fanoušci se ale mohou těšit na bývalého dlouholetého brankáře Komety Karla Vejmelku, jenž se k národnímu týmu připojí v pátek. Tím doplní gólmany Marka Langhamera a Šimona Hrubce a je dost možné, že právě toto trio zamíří na šampionát.

V úvahu připadá ještě přílet gólmana Vítka Vaněčka, jehož New Jersey je ovšem stále ve hře o Stanley Cup. Brněnský brankář Lukáš Dostál se tentokrát na šampionátu nepředstaví. „Gólmani jsou se situací obeznámení. Měli by se soustředit na to, aby podávali co nejlepší výkony a nemuselo se o další alternativě přemýšlet,“ prohlásil trenér brankářů Zdeněk Orct.

Tomáš Svoboda je kapitánem znojemských Orlů.
Svoboda o hrozbě zániku Orlů: Myslel jsem, že jde o vtip. Na tahu je město

Ačkoliv nominaci na světový šampionát, který startuje 12. května, zveřejní trenér národního týmu Kari Jalonen až příští neděli 7. května, soupiska už by se radikálně měnit neměla. Na rozdíl od loňska tak budou chybět některá hvězdná jména. „Plno kluků to letos v NHL odmítlo nebo nemohlo, určitě je větší šance dostat se na mistrovství, což dodá sebevědomí, a musíme udělat ten poslední krok,“ poznamenal Hyka.

Zápasy reprezentace v Brně
Euro Hockey Challenge

sobota 29. dubna od 16:00:
Česko - Rakousko
České hokejové hry
čtvrtek 4. května od 18.20:
Finsko - Česko
sobota 6. května od 16.00: 
Česko - Švédsko
neděle 7. května od 16.00:
Česko - Švýcarsko