„Cítil jsem se dobře. Měl jsem husí kůži. Bylo super zase slyšet brněnské fanoušky, jak fandí. Z tohoto pohledu jsem si to užil. Zápas ale musím hodnotit negativně, závěr se nám nepovedl. Musíme se z něj poučit" prohlásil šestadvacetiletý gólman Arizony Coyotes.

V utkání si připsal třiadvacet úspěšných zákroků. Při druhé vyrovnávací brance, která padla třiadvacet vteřin před koncem normální hrací doby a třetí brance v prodloužení, měl zakrytý výhled. „Druhý gól vyletěl z klubka hráčů, puk jsem viděl pozdě. Třetí jsem neviděl vůbec. Jen to, jak střela proletěla kolem mě. Byly to těžké situace, ale to k tomu patří. S trenérem si rozebereme, co se dalo udělat jinak," prohlásil Vejmelka, který byl vyhlášen nejlepším hráčem národníhu týmu v utkání.

České hokejové hry: Utkání Finsko - Česko.
Úvod Českých her se nevydařil. Národní tým padl s Finy po prodloužení

Česká reprezentace nicméně v přípravě poprvé po šesti výhrách utrpěla porážku. Úřadující mistři světa Fini však budou na domácím šampionátu patřit k horkým favoritům na zlato i tentokrát. „Je to pro nás skvělá zkouška před mistrovstvím. Finové hráli, co jim funguje. Je dobré říct, že jsme byli konkurenceschopní a hráli s nimi vyrovnanou partii. Možná jsme chvílemi byli i lepší. Jejich gólman měl spoustu dobrých zákroků," ocenil svého protějška v bráně Finska Emiho Larmia Vejmelka.

Volejbalistky Šelem (ve žlutém) doma přesvědčivě odvrátily mečbol Králova Pole, o mistryních rozhodne až velkolepý závěrečný duel.
Šelmy doma dominovaly a odvrátily mečbol KP. O mistryních rozhodne až pátý duel

Rodák z Třebíče se možná už ve zbytku brněnského turnaje v bráně neobjeví. Trenér národního týmu Kari Jalonen avizoval, že chce v dalších zápasech dát šanci všem hráčům a zbylá dvě utkání by tak mohli odchytat další gólmani Marek Langhamer a Šimon Hrubec. „Nevím, jestli budu o víkendu chytat. Dozvíme se to vždy den předem," prohlásil bronzový medailista z loňského světového šampionátu. 

Český tým čeká na Českých hrách v Brně ješttě v sobotu od čtyř hodin odpoledne zápas se Švédskem a o den později ve stejný čas generálka na světový šampionát se Švýcarskem.