Ten spolu s rodinou fandil svému synovi přímo v hledišti arény. „Kromě dvou zápasů jsme byli v aréně na každém utkání. Podpora musí být,“ zdůraznil.

Strhující momenty po vítězství ve finálovém duelu ještě předčily vzpomínky na výhru Stanley Cupu, který Michal Kempný získal v sezoně 2017/2018 s Washingtonem. „Zažili jsme toho už spoustu, ale to, co se dělo na letošním mistrovství světa, tady ještě nebylo. Pamatuju třeba atmosféru při vítězství ve Stanley Cupu, ale na fandění je Amerika trošku specifická. V tomto směru nemá český národ konkurenci,“ podotkl hrdý otec.

Podle něj není zisk zlatých medailí náhodný. „Věřil jsem tomu od samého začátku,“ prozradil Kempný.

Jaké bylo první setkání s novopečeným mistrem světa po zápase? „Celá rodina jsme si to obrečeli, i syn cítil, jakou měl od nás celý turnaj podporu,“ prozradil.

Kempní plánují v blízké době i oslavu na jihu Moravy. „Nějakou oslavu pro nejbližší, kamarády a přátele zorganizujeme. Nevím, jak to bude časově, protože teď jsme hodně hodin trávili na cestách mezi Hodonínem a Prahou, ale něco připravíme. Možná to bude i se synem,“ dodal Kempný.

Fotogalerie: Petr Kempný - MS Hokej