„Pocházím z malého města na západě Čech jménem Bor u Tachova. Do Brna mě přivedlo studium žurnalistiky na Masarykově univerzitě. Tak se mi tu zalíbilo, že jsem se rozhodl zůstat.

close Sportovní redaktor z Brna Jaroslav Kára. info Zdroj: Deník/VLP Externista zoom_in Sportovní redaktor z Brna Jaroslav Kára. Do Deníku Rovnost jsem nastoupil v roce 2008 a přes pozici externisty a redaktora jsem se stal vedoucím krajské sportovní redakce na jižní Moravě a Vysočině. Veškeré stresy mi nahrazuje parta skvělých kolegyň a kolegů.

Můj největší zážitek je spojený se setkáním s jednou z největších sportovních osobností naší historie. S legendárním fotbalistou Josefem Masopustem jsem se sešel den před velkolepou oslavou jeho osmdesátých narozenin. Krásně jsme si popovídali u třetinky piva. Za odměnu a vrchol mé práce považuji účast na olympijských hrách v Soči 2014.

Zaměřuji se na fotbalovou Zbrojovku, rád si ovšem při psaní odběhnu k jiným sportům, s dráhovými cyklisty brněnské Dukly objíždím evropské i světové šampionáty, baví mě spolupráce s brokovými střelci, zalíbení jsem našel taky v bojových sportech.

Ve volném čase si nejraději pohovím vedle manželky se skleničkou vína. Tu má tedy ona, já volím vychlazené pivo. Amatérsky se věnuji fotbalu či triatlonu, jednou jsem okusil i celého železňáka."

Napište svému sporťákovi
Máte zajímavý tip na článek, potřebujete mi něco sdělit? Není problém, jsem tu pro vás. Kontaktujte mě na mailu jaroslav.kara@denik.cz. A ještě si určitě pusťte video, nejen to moje - před kamerou se ocitl každý ze sporťáků Deníku.