více >>
Deník

Naši prvňáci: dětem pomáhá v učení projektor i interaktivní tabule

/FOTOGALERIE/ Jednu třídu na každý ročník mají na základní škole v Říčanech na Brněnsku. Vyučuje pouze žáky na prvním stupni. Za novými znalostmi a vědomostmi tam každodenně dochází 112 dětí.

První třídu navštěvuje osmnáct prvňáků. „Počet žáků, kteří nastupují do první třídy na naší škole, je stabilní. Totéž platí také pro celkové množství dětí, jež tady učíme,“ sdělil ředitel školy Radovan Křivánek. Novými poznatky jim každý školní den nabíjí sedm učitelů, kteří dbají na to, aby se žáci neustále dozvídali nové věci. Kromě nich se na výuce podílí také speciální pedagog a pro potřeby některých dětí na škole působí také asistent.


V budově školy je dohromady šest místností určených k učení. „Z nich je pět běžných učeben a navíc ještě počítačová s dvaceti počítači, která zároveň slouží i jako hudebna,“ vysvětlil Křivánek. V každé z třídních místností žáci při výuce využívají interaktivní tabule. Učebny jsou zároveň vybaveny také dataprojektory. Žáci se učí ve starší budově, kterou dělníci kompletně opravili naposledy na přelomu osmdesátých a devadesátých let minulého století. V letech 2010 a 2011 budova získala nová trojsklenná plastová okna, která šetří energii na vytápění prostor.

Dále z vašeho Deníku

Akční letáky