Deník

Naši prvňáci: V zimě žáci nazují brusle, nebo se ohřejí v kinosále

Brno /FOTOGALERIE/ - Asi jedenáct tisíc obyvatel žije v brněnské městské části Nový Lískovec. Právě odtud jsou žáci Základní Školy Svážná, která je jednou ze dvou v této části města.

Ve Svážné ulici se učí děti na obou stupních, kde získávají základní vědomosti a dovednosti ze širokého spektra oborů lidského života. „Snažíme se ale, abychom nebyli jen vyučovacím centrem, ale abychom se stali komunitní institucí otevřenou všem, nejen dětem,“ řekl ředitel školy Petr Punčochář. Škola se tak podílí na pořádání nejrůznějších akcí, dětem také nabízí bohatý výběr volnočasových aktivit.

Základní škola Svážná má jako jediná brněnská škola k dispozici svůj vlastní kinosál. Před projekční plátno v něm může usednout až sto padesát pět žáků. Sál je přizpůsoben jak k promítání filmů tak k nejrůznějším přednáškám. Vybít přebytečnou energii mohou školáci na několika venkovních sportovištích. K dispozici mají dvě hřiště s umělým povrchem, běžeckou dráhu i tenisové kurty. V zimním období, které se nezadržitelně blíží, se část areálu za příznivých podmínek promění také ve venkovní ledovou plochu, která je v odpoledních hodinách přístupná také veřejnosti.

Dále z vašeho Deníku

Akční letáky