Deník

Naši prvňáci: Žáci školy v Oslavanech umí řídit i třídit odpad

Brno – Do základní školy v Oslavanech míří každé ráno desítky žáků nejen z Oslavan, ale také z okolních menších obcí.

Navštěvují zde devět ročníků, z nichž každý má minimálně dvě samostatné třídy. „Škola se kromě výuky klasických předmětů zaměřuje také na dopravní výchovu, máme k tomu k dispozici hřiště se světelnou křižovatkou,“ řekl ředitel školy Ivan Kocáb. Hřiště navštěvují také vzdělávací zařízení ze širokého okolí, například při okresním kole dopravní olympiády. „V tomto klání pravidelně dosahujeme velkých úspěchů, naši žáci už několikrát reprezentovali Jihomoravský kraj v celostátním kole,“ sdělil Kocáb.

Úspěchy místní děti sbírají i ve sportu, daří se jim ve florbale nebo atletice. Velkou pozornost věnují při výuce tamní pedagogové také ekologii. „Zapojili jsme se do sítě škol, která se o podobná témata zajímají. Dlouhodobě se také snažíme děti vést ke třídění odpadků například za pomoci projektu Recyklohraní,“ zmínil ředitel.

Vedení školy spolupracuje se Střední školou dopravy, obchodu a služeb Moravský Krumlov. Instituce spolu sdílejí některé učebny a laboratoře a organizují také společné kroužky. V podobném duchu jsme propojeni také se střední školou v brněnských Bosonohách.

Žáci školy v Oslavanech umí řídit i třídit odpadZdroj: Deník / Marek Hadrbolec

Dále z vašeho Deníku

Akční letáky