Deník

Těší se na Vánoce. Svátky školáci ze ZŠ Mokrá-Horákov přivítají koncertem

Mokrá-Horákov - Každé všední ráno vyráží žáci z Mokré-Horákova na Brněnsku a dalších okolních obcí do areálu Základní školy Mokrá-Horákov, kde získávají základní všeobecné poznatky, které jim budou k užitku po celý život.

Děti mají v budově k dispozici jedenáct klasických tříd a devět odborných učeben. „Za výukou tělesné výchovy se přesouvají do pavilonu, ve kterém na ně čeká prostorná tělocvična,“ sdělil ředitel školy Tomáš Pětivlas. Za sportem, pokud počasí dovolí, vyrážejí děti i do prostorného areálu kolem školy, kde využívají víceúčelové hřiště s atletickou běžeckou dráhou.

Součástí školy je také jídelna s kuchyní a třídy, které slouží školní družině. Poznání žáci nenacházejí jen v hodinách, sami se mohou něco nového dozvědět také v knihovně, která je také součástí školy. Najdou v ní knížky, které je naučí nové věci, ale i pobaví. „Při vstupu do školy se navíc školáci i jejich rodiče mohou poučit z místní historie, ve vestibulu totiž stojí stálá výstava pojednávající o historii nejen školského zařízení, ale také celé obce,“ dodal ředitel školy.

V současnosti se žáci školy v Mokré-Horákově těší na vánoční svátky. Ve středu odpoledne přivítali slavnostní čas vánočním koncertem v nedalekém kulturním domě. Rodičům i ostatním návštěvníkům zazpívají děti ve sboru i sólově.

Těší se na Vánoce. Svátky školáci ze ZŠ Mokrá-Horákov přivítají koncertemZdroj: Deník / Marek Hadrbolec

Žáci základní školy v Mokré-Horákově

 

Dále z vašeho Deníku

Akční letáky