Ukončit sérii čtyř porážek v řadě a ještě delší šňůru bez vítězství touží fotbalová Zbrojovka Brno. Kvůli neúspěšné sérii se z ní stalo ve druhé nejvyšší soutěži na místo celku bojujícího o postup o patro výše mužstvo hrající o záchranu. Vedení Zbrojovky nyní vsadilo na efekt známého přísloví, že nové koště dobře mete.

V tomto týdnu vystřídal trenéra Tomáše Polácha s asistentem Josefem Muchou dosavadní kouč béčka Lukáš Kříž, k němuž se na lavičce přidá bývalý záložník brněnského celku Marek Zúbek a sportovní manažer Zdeněk Psotka. Brněnskému celku se v poslední době toto okysličení vyplácí.

Tomáš Polách byl v pondělí odvolán z pozice hlavního kouče Zbrojovky Brno.
Zbrojovka řeší krizi, odvolala Polácha. Do realizačního týmu se posunul i Psotka

Při své soutěžní premiéře na lavičce Zbrojovky vyhrál Polách, Martin Hašek, Richard Dostálek i Miloslav Machálek. Vždy se jednalo o domácí zápasy, ať už to bylo v první či ve druhé lize. Za Machálka Zbrojovka v říjnu 2019 porazila 4:1 Varnsdorf, za Dostálka v prosinci 2020 2:1 Slovácko, s Haškem na lavičce brněnský celek zvítězil v dubnu 2023 nad Pardubicemi 2:1 a s Poláchem jako trenérem hrála Zbrojovka 3:0 v říjnu loňského roku s konkurenční Líšní.

Nyní má celek ze Srbské "ideálního" soupeře v podobě podobně se trápící Vysočiny Jihlava. Ale ani nové koště vždy nemete na sto procent. Při premiéře Luďka Klusáčka v prvním kole letošního ročníku Fortuna národní ligy totiž Zbrojovka jen remizovala doma s Vlašimí, když v průběhu doháněla nepříznivý výsledek.

Fotbalisté Zbrojovky (v červeném) padli i na hřišti Varnsdorfu a jsou dvanáctí.
Zbrojovka blízko sestupu. Psotka měl z kanclu sejít dolů dřív, míní Habanec

Především ale Zbrojovce nejde o efekt prvního střetnutí. Brněnský celek v momentální situaci potřebuje, aby nové koště bylo z kvalitního materiálu a vydrželo na vítězné vlně ideálně až do konce sezony a sbíralo chybějící body. Klidně do úplného zničení. V létě stejně s největší pravděpodobností budou kupovat v Brně nové.

Ještě je ve hře čtyřiadvacet bodů. Ale na obzoru je nyní spíše vidina Moravskoslezské fotbalové ligy než vysněný návrat do nejvyšší soutěže.