V době, kdy Brnem rezonovaly České hokejové hry, na kterých se národní tým v uplynulém týdnu utkal postupně se třemi dalšími celky, prolétlo sociálními sítěmi na první pohled působivé video. Tramvaj s hokejovou rukavicí v nadživotní velikosti nainstalovanou na pravé straně kabiny řidiče projíždí přes náměstí Svobody. Tam čeká na obřích pružinách dalších pět rukavic, se kterými si tramvaj plácne.

Scénu si na videu natáčí několik přihlížejících lidí. Jak to, že lidé, kteří denně přes Svoboďák prochází nebo přes něj projíždí, si instalace nevšimli?

A jak to, že internetem nekolují další videa, kromě výše popsaného?

Na video se můžete podívat ZDE.

Žádné obří rukavice na náměstí Svobody ani na brněnské tramvaji totiž nikdy neexistovaly. Video k příležitosti Českých hokejových her zveřejnila firma Škoda, která vůz ze své výroby i brněnské náměstí počítačově upravila. Pro někoho možná na první pohled patrné, v komentářích pod příspěvkem automobilky se však našli i lidé, kteří se podivovali, co se to v Brně objevilo.

Zajímavý reklamní tah a především vykřičník nad nutností ověřovat si informace, fotky i videa, na které na internetu narazíme. Na škodu je pak známé automobilce fakt, že na počítačově generovanou grafiku ve svém videu nijak neupozorňuje. Ne pro všechny uživatele sociálních sítích totiž jde o očividný fakt.

VIDĚLI JSTE? Mexická vlna na hokejovém zápase v Brně.

Zdroj: Václav Petrů