Ve druhém případě mi k tomu pomáhá také má novinářská profese, protože díky práci v Deníku jsem potkal řadu vynikajících sportovců, kteří dosahují skvělých výsledků, jenže se o nich tolik nemluví, protože nehrají ani fotbal, ani hokej.

Samozřejmě tleskám výkonům Zbrojovky Brno v novém ročníku nejvyšší fotbalové soutěže, ovšem ještě větší radost mi dělají úspěchy brněnských dráhových cyklistů nebo brokových střelců, s nimiž mě pojí vřelý vztah.

A rozhodně by nemělo zůstat opomenuté, že brokaři Jiří Lipták a Jakub Tomeček ovládli mistrovství Evropy v kyperské Larnace. První v disciplíně trap, druhý ve skeetu.

Střelec brněnské Komety Jakub Tomeček získal evropské zlato i místenku do Paříže.
Střelec Tomeček získal podruhé titul mistra Evropy ve skeetu a olympijské místo

A co víc, oba zajistili České republice už nyní olympijská místa na hry v Paříži v roce 2024. To si zaslouží nejen potlesk, ale rovnou smeknout klobouk!

Těším se na výkony těchto sympaťáků na nadcházejícím mistrovství světa v chorvatském Osijeku, kde se o místenku do Paříže pokusí také David Kostelecký. Borec, jehož už nyní považuji za sportovní legendu.

Když jsem viděl olympijské finále na hrách v Tokiu, neubránil jsem se dojetí. Dva kamarádi z Brněnska tam vytřeli zrak všem nadupaným soupeřům a rozdělili si zlatou a stříbrnou medaili.

Vůbec by mi nevadilo, kdybych podobný obrázek sledoval znovu.

Tak držím palce a fandím!