…musí být po zásluze potrestán. Je to vousaté přísloví. Klišé. Ale jinak komentovat poslední aféru kolem kupčení s byty na Brně-středu nelze. A člověku nezbývá, než kroutit hlavou, znechuceně se šklebit a zacpávat si nos, neb zdá se býti něco shnilého v městské části brněnské.

Poslední zastupitelstvo, kde prim hraje ODS a ANO, odstřelilo zastupitelku a dosavadní předsedkyni kontrolního výboru Moniku Lukášovou Spilkovou. Ženu, která v minulém volebním období upozornila na kšeftování s městskými byty.

Razie na magistrátu v Brně kvůli kauze s byty.
Razie kvůli privatizaci domů v Brně: prohledávali kancelář náměstka Hladíka

Lukášová Spilková ve své funkci mnohokrát poukázala na podezřelé aktivity, které se při opravách a přidělování bytů děly. Rovněž aktivně spolupracovala s policisty z Národní centrály proti organizovanému zločinu. Má tak svůj podíl na tom, že bývalý místostarosta městské části a šéf bytové komise Otakar Bradáč nebo bývalý technik Správy nemovitostí Brno-střed Radim Suchánek listují v magazínu vězeňských mundurů, přemýšleje, který vzor jim nejvíce padne. Jaké to překvapení, že jeden je z ODS a druhý dříve figuroval v ANO.

Vztyčený prostředníček důvěře veřejnosti se starosta Brna-středu Vojtěch Mencl nepokusil ani zamaskovat palčákovými rukavicemi v podobně řádného vysvětlení. Komentoval jej jen lakonickým „nedělala svou práci, nebyla zvolena“. Hotovo, vyřízeno. Načasování čistě náhodné.

Vysvětlení je nejen naprostý výsměch, ale má v sobě i jeden zásadní argumentační nedostatek. Respektive je jedním velkým argumentačním nedostatkem. Tím je slovo Kontrolní. Kon-trol-ní výbor. Z názvu vyplývá, že má kontrolovat. Těžko si představit, kdo definici slova kontrola naplňoval více, než zastupitelka, která upozornila na jednu z největších brněnských korupčních afér posledních let.

Brněnská primátorka Markéta Vaňková.
Primátorka Brna Vaňková k policejní razii: S privatizací bytů končíme

Bizarnost celé situace pak vyvstává v celé nahotě, když si vše shrneme několika větami. Zastupitelka, která upozornila na korupční jednání politiků ve vedení městské části Brno-střed, dostala "vyhazov" z funkce předesedkyně kontrolního výboru, zatímco ve vazební nemocnici ležící Otakar Bradáč je stále nejen členem ODS, ale i zastupitelem. A na místo odstřelené zastupitelky dosedl Leoš Prokeš. Kandidát SPD. Ze své podstaty opozičního ekonomického projektu, který je pro demokratický blok při nejmenším na státní úrovni ekvivalentem svrabové vyrážky.

Zn. Made in Brno.

Zkrátka každý dobrý skutek….