V posledních měsících ukazuje ještě jednu vlastnost, která je kladná pro politiky nebo manažery. Umí bryskně zasáhnout a rychle rozhodnout.
Umí rychle reagovat na politické projevy nebo skandály kohokoliv z pravicové politické scény kdekoliv v republice, stejně jako umí rychle odpovídat a zveřejňovat svá stanoviska vůči opačnému křídlu sociální demokracie.

Ostatně rekordně rychle zvládl i vystudovat vysokou školu (dokonce i s dojížděním na Slovensko) a teď zřejmě dokázal rychle zařídit další věc. Tedy pokud nelžou někteří brněnští strážníci. Právě ti totiž jeho auto nedávno po půlnoci chytili, jak jede rychle po jedné z brněnských ulic. A hned další noc už měli od šéfa zákaz měřit od půlnoci do čtyř ráno.

Pokud je to Haškova práce, jde o opravdu husarský kousek. Jeden telefonát brněnskému primátorovi Romanu Onderkovi, jeho příkaz šéfovi strážníků a vše je zařízeno.

Nad rychlou jízdou v nočním Brně by možná mnozí lidé mávli rukou, ostatně řidiči politiků zřejmě jinak ani jezdit neumějí. Horší je, jakým způsobem se pak snaží všechno ututlat.

Mnohdy (a to může být i Haškův případ) zbytečně, protože malé hříchy soudí málokdo.