Ano, chtějí vydělávat. A oprávněně. Stejně jako fungují hokejové kluby v zámoří, ve Skandinávii, ve Švýcarsku, stejně jako fungují fotbalové kluby v Evropě, stejně by měl sport fungovat i u nás.

To znamená tak, že peníze ze vstupného jsou základním příjmem každého takového klubu. Ten nesmí čekat na smilování státu či samosprávy, případně nějaký projekt à la Sazka. Nevím, proč by měl (rozumějte daněmi, ze kterých pak tyto kluby dostávají dotace) operní pěvec nebo jaderný fyzik, které sport třeba vůbec nezajímá, přispívat na chod organizace, v níž si někteří zaměstnanci vydělají přes milion korun ročně.

Ať přispívají na žáky a dorostence, ale ne na komerční kluby. Těm, kteří vydělávají ty miliony, by měli dávat peníze především ti, kteří si vylepují jejich plakáty na stěnách, fandí jim a modlí se za ně. Levné časy sportovního zážitku na vlastní oči musí skončit. Jinak se hokejové ani fotbalové kluby dlouhodobě ani u nás neuživí.

A u Komety platí zákon trhu dvojnásob: když je takový přetlak poptávky nad nabídkou, tak je logické cenu lístků zvednout. A získat víc peněz. Zlobit se můžete, nadávat je hloupé.