„Na základě všech důkazů, výpovědí svědků a dokumentů policisté dospěli k závěru, že nehodu způsobil řidič autobusu, který při nehodě zemřel. Hlavní příčinou byla nepřiměřená rychlost ve spojení s nedodržením bezpečné vzdálenosti," informoval policejní mluvčí David Chaloupka. Vyšetřovatelé případ řešili jako obecné ohrožení z nedbalosti.

Nehoda se stala v pondělí 17. července na třetím kilometru D2 ve směru na Brno poblíž Rebešovic. Srazily se tam dva autobusy. Mezi desítkami raněných byli jak Češi, tak i cizinci. Brněnské nemocnice i nemocnice v okolí aktivovaly traumaplán.

Cesta od Avionu po konec Hněvkovského ulice trvala v pondělí ráno asi půl hodiny.
Průjezd omezeními v Hněvkovského ulicí: kolona na Brno až do nedohledna

„Na místo nehody jsme vyslali šestadvacet záchranných vozů, tři své vrtulníky a jeden hasičský. Připravené pomoci jsou jak brněnské nemocnice, tak například i nemocnice v Hradci Králové a Olomouci,“ uvedla tehdy pro Deník ředitelka jihomoravské záchranky Hana Albrechtová. „Ošetřovali jsme zraněné ze Saúdské Arábie nebo z Francie," dodala.

Desítky zraněných byly v minulosti i po nehodě trolejbusu a tramvaje, která se stala v roce 2019 v brněnské Křenové ulici.