Nehoda osobního auta a dodávky se stala v brněnské Šimáčkově ulici ve směru na Ochoz u Brna krátce před čtvrtou hodinou odpoledne a vyžádala si jednoho zraněného. „Starší muž byl při našem příjezdu při vědomí, ale měl středně těžká poranění. Převezli jsme ho do traumacentra bohunické nemocnice," uvedla mluvčí jihomoravských záchranářů Michaela Bothová.

Osobní auto skončilo při nehodě v příkopě. „S pomocí jeřábu jsme auto vyprostili a vrátili na silnici," zmínil mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

O hodinu později se stala hromadná dopravní nehoda na 225. kilometru dálnice D1 ve směru na Vyškov. „Střetla se tři osobní auta. Pět lidí se zranilo. Ostatní řidiči ale mohli dálnicí s omezením projet," uvedl Mikoška.

V bohunické nemocnici v pátek odpoledne skončili dva zranění po dopravní nehodě, která se stala před šestou hodinou u Pohořelic na Brněnsku ve směru do Nové Vsi. Srazila se tam motorka s osobním autem. „Muže středního věku jsme převezli se středně těžkými poraněními na urgentní příjem bohunické fakultní nemocnice. Žena středního věku se zranila lehce a záchranáři ji transportovali do téže nemocnice," zmínila Bothová.