Nejvážněji poraněné směřovali záchranáři do Fakultní nemocnice v brněnských Bohunicích. „Ze sedmi dospělých jsme již tři propustili, mimo jiné i manželský pár ze Saúdské Arábie. Zbylí čtyři zůstávají ještě na odděleních. Dva jsme včera operovali. Jedna paní leží na anesteziologicko-resuscitačním oddělení, další pacient na JIPce. Poslední dva zranění zůstávají na oddělení traumatologie,“ upřesnila mluvčí nemocnice Veronika Plachá.

Dodala, že v Dětské nemocnici v Černopolní ulici sále zůstávají i tři malí pacienti. „Všechny děti leží na oddělení intenzivní péče, nicméně jsou mimo ohrožení života,“ uklidnila mluvčí s tím, že většina hospitalizovaných má poraněné horní či dolní končetiny, hlavu, případně pohybový aparát. Tedy obratle nebo páteř.

Nehoda dvou autobusů na dálnici D2 u Brna.
Havárie autobusů na dálnici D2 u Brna: mrtvý řidič a 76 zraněných lidí

Mimo ohrožení života jsou také tři pacienti, které v pondělí odpoledne transportovaly vrtulníky do Fakultní nemocnice u svaté Anny. „Leží na oddělení JIP, na chirurgii a urologii. Čtyři účastníky nehody, které k nám převáželi sanitou s lehčími poraněními na chirurgii, jsme již propustili,“ uvedl mluvčí svatoanenské nemocnice Jiří Erlebach.

Zdroj: Policie ČR

Ve stabilizovaném stavu a mimo ohrožení života jsou též pacienti v Úrazové nemocnici a Nemocnici Milosrdných bratří. „V úrazovce aktuálně pečujeme o pět pacientů. Jeden je od včerejšího večera po operaci a leží na anesteziologicko-resuscitačním oddělení. Další dva jsou na JIPce a dva na standardních pokojích,“ vypočítala mluvčí Andrea Šromová.

Nehoda dvou autobusů na dálnici D2 u Brna.
Pojišťovny po havárii účastníkům nehody pomohou, říká specialista

V Nemocnici Milosrdných bratří personál ošetřuje čtyři pacienty. „Jedna pacientka je na JIP, další dvě na standardních pokojích. Poslední pak podepsala revers a nemocnici opustila,“ dodala Šromová.