Lidé se podle odhadů policie už dnes vrátí do svých domovů. "Předpokládáme, že místo zůstane uzavřené do pozdního odpoledne. Potom se evakuovaní obyvatelé budou moci vrátit domů. Jejich povinností po návratu bude zkontrolovat stav jejich bytů, které jsme kvůli zásahu museli odpojit od energií," sdělil policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Obyvatele domů byli autobusy převezeni na úřad městské části Židenice. "Tam jsme jim zajistili lehátka pro děti a seniory," dodal mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška

Spolu s chemikáliemi našli v pondělí policisté v domě také mrtvého muže. Krátce po tomto nálezu celou ulici uzavřeli a z domu evakuovali prvních pětadvacet lidí.

Už v pondělí po 18:00 bylo podle policie ale jasné, že se tito evakuovaní domů na noc nevrátí. Policejní mluvčí tehdy doplnil, že evakuace trvá a velitel opatření někdy později rozhodne, jak dál postupovat, aby všichni zůstali v bezpečí.

Na místě spolu s policisty zasahovali také hasiči a záchranáři. Jaké množství a jaký druh chemikálií se v bytě nacházel, zatím není jasné, policisté v současnosti vyšetřují také příčinu úmrtí muže.