Náhodný svědek, který sledoval veškeré marné pokusy vylézt po příkrém svahu na břeh, zalarmoval strážníky. „Hlídka vytáhla muže za pomoci lana nahoru a ujistila se, že není zraněný,“ popsala mluvčí strážníků Markéta Skřivánková.

Vodní hladina však muže lákala i nadále. Po odjezdu hlídky se do řeky proto opět vrátil. „Tentokrát si už prý chtěl zaplavat. K jeho opětovné smůle ale v místě, které si vybral, probíhají rozsáhlé úpravy koryta řeky, a tak v něm není pro tento druh sportu dostatek vody. Muž proto nakonec uvázl v bahně a řečištěm se musel brodit po kolenou,“ pokračovala Skřivánková.

Požár bytu v brněnských Zábrdovicích a pomoc hasičů.
Kyslík pro kočku: při požáru v Zábrdovicích potřeboval pomoc člověk i zvíře

Strážníci se proto ke Svratce vraceli podruhé. „Když se sem opět dostavila přivolaná hlídka městské policie, údajný plavec už seděl na břehu. Zaměstnanci stavební firmy strážníkům vylíčili, že ho z vody museli vyprostit bagrem,“ překvapila mluvčí.

Milovníku vody se ani tentokrát nic nestalo, byl však prochladlý. Strážníci ho proto zabalili do izotermické fólie a přivolali zdravotníky. Ti muže převezli na vyšetření do nemocnice.