Podle policistů důchodce nepil alkohol. „Podle předběžné verze najel na velký kus mechu, na kterém kolo uklouzlo," popsala Straková.

Muž má zlomenou nohu. Transportovat ho museli hasiči. Záchranná služba ale čekala na silnici na protějším břehu. „Proto jsme muže naložili na člun a převezli přes Svratku. Je to nejrychlejší řešení," vysvětlil mluvčí jihomoravských hasičů David Jirouš. Pak ho sanitka převezla do bohunické nemocnice.

Cyklostezku kolem přehrady hasiči dobře znají. Často zasahují naproti hradu Veveří. „Je tam prudký sráz a čas od času tam někdo spadne," uvedl Jirouš. Podobně jako u Dolního mlýna je nejrychlejší zraněnou osobu naložit na člun a převézt přes řeku.

Cyklista měl štěstí, že se při pádu nezranil víc. Naopak tragicky skončila u přehrady nehoda paraglidisty v září. Při střetu se zemí muž zemřel. Událost se stala poblíž Sokolského koupaliště.

Šlo o první takovou nehodu v České republice. „Podobný případ nepamatuji," uvedla tehdy Straková. Podle Ústavu pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod je nejčastějším důvodem havárií chyba pilota.

Paragliding je letecký sport. Člověk létá na padákovém kluzáku.