Dálnici u sjezdu na Bohunice ve směru na Brno policisté uzavřeli, kvůli nehodě se utvořila více než desetikilometrová kolona. „Jeden z kamionů měl roztrženou nádrž, vyteklo z ní asi sto litrů nafty. Na místě zasahovaly tři jednotky hasičů,“ řekl mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška. 

Dálnice stála přibližně tři hodiny, řidiči ji objížděli po okolních cestách, i tam se ale tvořily zácpy. „Nehoda je bez zranění. Je nutné vozovku uklidit. Řidiči musí být trpěliví,“ informoval před čtvrtou hodinou odpoledne policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Ve stejný čas zablokoval cestu mezi Husovickým tunelem a estakádou v Židenicích porouchaný vůz v Gajdošově ulici. Provoz pak komplikovala i nehoda dvou aut ve Strážní ulici, kudy řidiči objížděli uzavřenou dálnici.

Na 190. kilometru, ale v opačném směru se před pár dny stala podobná nehoda. Kamion tehdy zablokoval sjezd z dálnice na šest hodin.

Jihomoravští hasiči vyjeli od čtvrtečního poledne do devíti hodin večer ke dvaceti dopravním nehodám. Ke dvěma v Brně, na Brněnsko pětkrát.