Dálnice byla ve směru na Brno několik hodin uzavřená. Policisté odkláněli dopravu na sjezd u Chrlic. „Objízdná trasa do Brna pak vedla po silnici I/52,“ přiblížil policejní mluvčí Petr Vala.

Ilustrační fotografie.
Bydlení v Brně? Skoro třetina lidí chce změnu. Nejhůř se jim žije v centru města

Mluvčí krajských záchranářů Michaela Bothová sdělila, že muže vezli se středně těžkými zraněními na urgentní příjem do bohunické nemocnice.

Před jedenáctou hodinou se zase zhruba na dvanáctém kilometru u Blučiny srazila menší dodávka s přívěsem na převoz vozidel. „Nákladní automobily postupně brzdily před kolonou, jeden z řidičů nestihl zabrzdit narazil do vozu před sebou," uvedl Vala.

V Brně se objevující oznámení informující o zrušení nebo omezení akcí a školní docházky kvůli opatřením spojených s koronavirem.
Nakažených už je 64. Koronavirus ruší promítání, kina snižují kapacitu

Kolona před dvanáctou měla asi dva a půl kilometru. „Levý i pravý jízdní pruh byl po nedhodě zablokovaný. Auta nehodu objíždí odstavným pruhem," informoval Vala.

Na místě byl jeden zraněný. „Mladého muže jsme ošetřili, ale jeho stav nakonec nevyžadoval transport do nemocnice," poznamenala Bothová.