Letěl ze zadní části trolejbusu až úplně dopředu. Mladý cestující byl jedním ze čtyřiceti zraněných po pondělní odpolední nehodě trolejbusu s tramvají v brněnské Křenové ulici. Silnice byla po čelní srážce zcela uzavřená. „Syn je pořezaný na rukou a na čele. Někteří jsou zranění i vážněji, leží i venku,“ řekla Deníku Rovnost matka, která pochází z Vyškovska. Syn skončil v nemocnici. Má střep v oku a stěžoval si na bolest nohy.

Třináct lidí se zranilo těžce. „Oba řidiči utrpěli těžké poranění nohou. Mezi zraněnými byly i dvě děti. Operátoři zaktivovali traumaplán. Informovali jednotlivá zdravotnická zařízení, že bude více zraněných a o jaká zranění zhruba půjde,“ informovala mluvčí záchranářů Michaela Bothová.

Podle ní většinu zranění tvořily zlomeniny. Záchranáři zraněné rozvezli do brněnských nemocnic.

V trolejbuse cestoval také bratr brněnského studenta Alexandra. „Nyní je s těžším otřesem mozku v nemocnici, a má zlomeninu v obličeji. Ale snad bude v pořádku. Nic z nehody si nepamatuje, asi je to tím otřesem mozku,“ sdělil mladík.

Podle mluvčího hasičů Jaroslava Mikošky byl v tramvaji jen řidič, v trolejbuse i cestující. „Odtud jsme vyprošťovali asi sedm lidí pomocí hydrauliky,“ zmínil Mikoška. Na místě měli i evakuační autobus.

Ilustrační foto.
Praktický lékař v Brně? Věk 60 let, stará se o 1500 pacientů a nové nebere

Trolejbus linky 33 se s tramvají srazil v křižovatce Křenové a Masné. Tramvaj jela jako služební jízda bez cestujících. „Prvotní škoda je odhadnutá na víc než milion korun na každém vozidle. Vyšetřujeme příčiny a okolnosti události v místě jejího vzniku,“ uvedl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

Zdroj: Marek Hadrbolec

Křenová byla skoro do osmi hodin večer v obou směrech uzavřená, nyní už je plně průjezdná. „Na místě jsme měli asi čtyřicet policistů, kteří řešili především objízdné trasy,“ uvedl policejní mluvčí Pavel Šváb. Příčinu nehody policisté vyšetřují. Uzavřená ulice způsobila také problémy v hromadné dopravě.

Ilustrační foto.
V hlavní roli Brno. Ve filmech zazáří Zelný trh nebo stadion za Lužánkami

Podle přihlížejících mohl stát za nehodou člověk přecházející s kočárkem. „Někdo tu chtěl přejít s kočárkem přes silnici, prý důchodce, a možná na červenou. Trolejbus ho nechtěl srazit, uhnul a naboural šalinu,“ řekla na místě starší žena redaktorovi Brněnského deníku Rovnost.

Další kolemjdoucí šla okolo místa nehody asi dvacet minut po srážce. „Všude houkali hasiči a sanitky, těch tu bylo minimálně pět. Vypadá to hrozně, z předku toho trolejbusu skoro nic nezbylo. Tramvaj je na tom podobně, musela to být velká rána. Když jsem to uviděla, myslela jsem si, že tam musel někdo umřít, ale podle toho, co jsem slyšela, tak snad ne. Všude okolo je to teď ucpané auty a lidmi," podotkla odpoledne mladá dívka Lucie.

Nejvážnější nehoda vozidel dopravního podniku za poslední roky se v Brně stala před osmi lety. Taktéž se srazila tramvaj s trolejbusem. Při nehodě na křižovatce Provazníkovy a Lesnické v Černých Polích zemřel jeden cestující. Dalších čtrnáct museli ošetřit záchranáři.

Řidič trolejbusu vjel tehdy podle vyšetřování do křižovatky na červenou. Městský soud v Brně ho v roce 2012 poslal na čtyřicet měsíců za mříže za obecné ohrožení.