Dodávka sjela do koryta řeky Rokytná nedaleko Ivančic na Brněnsku. „Zasahující jednotka hasičů se při příjezdu na místo dozvěděla, že na střeše auta v řece čekají na záchranu dva lidé. Hasiči, kteří se už při jízdě převlékli do takzvaných suchých obleků, pomocí lan po příjezdu obě osoby za krátkou chvíli zachránili," uvedl mluvčí hasičů Filip Venclovský.

Zatímco nezranění pasažéři z auta si mohli oddechnout, hasiče čekalo ještě několikahodinové vyprošťování auta. „Na místo přijeli i policejní potápěči. Ve spolupráci s nimi hasiči zajistili vozidlo, aby se v řece nekontrolovatelně nepohybovalo," zmínil Venclovský.

Dodávku z řeky hasiči dostali až po čtvrté hodině odpoledne. „Vytáhli jí pomocí kladek, navijáku z cisterny a traktoru. Zásah komplikovalo špatné počasí, špatná dostupnost pro těžkou techniku i silný proud řeky a chybějící mobilní signál," poznamenal mluvčí hasičů.

Počasí v kraji obecně způsobilo hasičům mnoho výjezdů třeba k popadaným stromům. Vytrvalý déšť také zvedl hladiny řek v kraji. Podle informací Povodí Moravy na druhý povodňový stupeň vystoupala už druhý den po sobě Křetínka na Blanensku. Na prvním povodňovém stupni se pak odpoledne držely toky Svitavy a Svratky. Svratka na první stupeň vystoupala dokonce i na brněnském Poříčí. Z koryt ale řeky navytekly.