Nehoda se stala krátce před dvanáctou hodinou ve směru z centra. „Devětapadesátiletý řidič autobusu zastavil na tříproudé výpadovce ve směru z Brna. Za ním jedoucí kamión se mu stačil vyhnout. Za ním jedoucí řidič dalšího náklaďáku už ale nestačil adekvátně reagovat. Vyhýbací manévr se mu nepovedl a narazil pravou částí auta do levé zadní části autobusu," uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Mateřská škola náměstí Svornosti v Brně-Žabovřeskách. Ilustrační foto.
Šok pro rodiče. Tříletý chlapec odešel sám ze školky domů, případ šetří inspekce

Podle hasičů se zranilo osm lidí. „V autobuse cestovalo třiadvacet lidí. Zranilo se sedm cestujících ze zadní části autobusu, jednu ženu jsme museli vyprostit," uvedl mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška. Osmým zraněným je řidič nákladního auta.

Nehoda už má první oběť. „Na místě jsme jednu ženu resuscitovali, ale přes veškerou naši snahu zemřela. Dvě ženy s lehkými poraněními odvezli do fakultní nemocnice v brněnských Bohunicích. V autobuse cestovalo mnoho lidí, na místě jsme ošetřili další s odřeninami," přiblížila mluvčí záchranářů Michaela Bothová.

Líšeň zažívá fotbalovou pohádku.
Vzestupy a pády říše Marvanů. Kdo ví, kde se zastavíme, povídá líšeňský kapitán

Ulice byla po nehodě uzavřená. „Místo nehody mohli řidiči objíždět po souběžné obslužné komunikaci. Později se nám podařilo zprůjezdnit jeden jízdní pruh. V místě docházelo k dopravním komplikacím a tvořily se kolony," doplnil Malášek.