Na silnici I/52 poblíž Rajhradu se před osmou hodinou ráno srazil traktor a dvě auta. „V pravém jízdním pruhu ve směru na Rajhrad jel pomalu traktor, řidič dodávky jedoucí za ním nedobrzdil a do traktoru narazil. Traktor byl nárazem odhozený do levého jízdního pruhu přímo před projíždějící osobní auto, došlo ke střetu," popsal policejní mluvčí Petr Vala.

Řidič osobního auta měl pozitivní zkoušku na alkohol. Při nehodě se zranil řidič traktoru. „Muže středního věku jsme s lehčím zraněním převezli do Fakultní nemocnice Brno," informovala mluvčí krajských záchranářů Michaela Bothová.

Ilustrační foto
Tři muži měli políčeno na katalyzátory, brněnská policie si na ně počkala

Úsek byl několik hodin průjezdný s obtížemi, zcela uvolněné bylo místo před jedenáctou hodinou dopoledne. „Předběžná škoda je čtvrt milionu korun. Pravděpodobná příčina nehody je nedostatečné věnování řízení," doplnil Vala.

Asi o čtvrt hodiny dříve byla na čas uzavřená také silnice I/50 u Holubic na Vyškovsku. Kvůli požáru Škody Fabia. „Řidičce se nic nestalo. Příčinou požáru byla podle hasičů zřejmě technická závada," sdělil Vala.